סיפור הסינוסיטיס האישי של עמית

שמי עמית, אני תושב המרכז בן 31 ועובד בחברת הייטק, מהאלה שמכורים לעבודה. בשיחה עם חבר לפני יומיים הוא סיפר שהבן שלו סובל מסינוסיטיס ושאל אותי אם אני יודע מה אפשר לעשות, המלצתי בעקבות הניסיון שלי לקחת את הבן לרופא אף אוזן גרון
אחר כך בדקתי קצת באינטרנט וראיתי שלמרות שהמחלה כל כך נפוצה יש מעט אנשים שכתבו על הניסיון שלהם ועל ההצלחה של הטיפול בסינוסיטיס, אז החלטתי לשבת לכתוב.

 אחרי שסיימתי את הלימודים במדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון החלטתי לקחת קצת חופש ולנסוע לטייל במקסיקו. היה אחלה טיול, אבל בסופו התחלתי לחוש כאבי שיניים. כשחזרתי לארץ הזנחתי את הכאבים, כי חזרתי למרוץ המטורף אחרי מציאת עבודה, וכשהם החמירו בלעתי כדורים
הגעתי לרופא שיניים, אחרי הרבה זמן שלא הייתי אצלו ועם כאבים שהיו כבר חזקים. הוא בדק את השן, נזף בי על ההזנחה של השיניים בכלל ושל הכאבים בפרט ואמר לי שיש מוגלה רצינית מסביב לשן וכנראה יהיה צורך בעקירה.
קבעתי תור ליומיים אחרי, כי לא יכולתי כבר עם הכאבים ואז הוא עשה לי את העקירה. תקופת החלמה קצרצרה עם אקמול ואנטיביוטיקה והמשכתי בחיי כאילו כלום לא קרה.

 אחרי בערך שלושה שבועות התחילו שוב הכאבים בשיניים, לא ייחסתי לכך חשיבות רבה וחשבתי שזה בטח רגישות של אחרי הניתוח או משהו כזה, אבל החלטתי הפעם כן להתנתק מהמסך ולקבוע תור לרופא השיניים. הוא בדק אותי, ווידא שאזור העקירה תקין ושאין משהו אחר שגורם לכאב, המליץ לקחת אקמול כשהכאבים חוזרים ולחכות.

חיכיתי ועם הזמן הכאב לא עבר, ואליו גם הצטרפו כאבים בלחיים שהרגישו כמו לחץ. אל הכאבים הצטרפה גם נזלת שעליה לא אמרתי לרופא, כי בזמנו לא קישרתי בין הנזלת לשיניים ומי מספר לרופא שיניים שלו שהוא חוטף צינון.
חזרתי לרופא מתוסכל אחרי עוד כמה ימים והפעם הוא החליט שכנראה הזיהום עדיין ממשיך ונתן לי שוב אנטיביוטיקה. זה לא עזר, הנזלת נהייתה ירוקה והריחה לא טוב והכאבים רק החמירו והתפשטו גם לראש.

 קצת התייאשתי מרופא השיניים אז החלטתי לפנות לרופא הביתי שלי, האינטרנט. גיליתי שהסימנים שלי ממש מתאימים לסינוסיטיס ושיש כל מיני דברים טבעיים ותרופות סבתא סינוסיטיס שאני יכול לנסות.
אז ניסיתי בבית טיפול טבעי בסינוסיטיס: שטפתי עם מי מלח, בלעתי תוספי מזון, הרחתי אקליפטוס ואת האמת שזה עזר. העניין הוא שבסופו של יום הכאבים המשיכו עד שבסוף הגעתי למסקנה שאני צריך ללכת לרופאת המשפחה שלי.

אבחון הסינוסיטיס

הגעתי אליה, ד”ר אנה, שאצלה אני מטופל כבר שנים ועליה אני סומך, היא בדקה אותי, טפחה לי על הלחיים ואמרה שזה סינוסיטיס, סימפטומים מתאימים. ואם אנטיביוטיקה לסינוסיטיס היא הטיפול המומלץ, היא נתנה לי מרשם ושלחה אותי לדרכי. בין תרופות הסבתא לאנטיביוטיקה הייתה הקלה בכאבים אבל הכאבים לא עזבו אותי לגמרי ואחרי שסיימתי את החבילה הם חזרו. 

חשוב לי להגיד שעכשיו מאוד קל לכתוב על הדברים האלה, כשאני שוב באיתני, אבל באותו הזמן הכאבים היו קשים וממש הפריעו לי לתפקד. בדיוק התקבלתי לעבודה חדשה כך שימי מחלה לא רציתי לקחת, וגם כשהכאבים החמירו פשוט סבלתי בשקט וקיוויתי שיהיה בסדר. 
בנוסף לכך השינה שלי השתבשה, מתעורר באמצע הלילה וחוזר לישון ושוב מתעורר וחוזר לישון. הייתי קם כל יום עייף ועצבני, ועובד מוצלח כנראה שלא הייתי. מזל שהבוסים שלי היו בסדר ונתנו לי תקופת הסתגלות ארוכה.

חזרתי לרופאת המשפחה שלי ומשם היא הפנתה אותי לרופא אף אוזן גרון. כשהגעתי אליו לפגישה הוא קרא את מכתב הפנייה ואז בדק אותי.
את הבדיקה האנדוסקופית לא הכרתי וכשהוא הוציא את המכשיר זה היה נראה מאיים. תוך פחות מדקה מהרגע שהוא התחיל את הבדיקה היא הסתיימה, וחוץ מקצת אי נעימות זה עבר בסדר.
השאלה הבאה, שהפתיעה אותי, הייתה “עשית טיפול שיניים לאחרונה?” – “כן, איך ידעת?”. מסתבר שטיפול שיניים יכול להסתבך לסינוסיטיס וכיוון שהמקור העיקרי לנזלת המוגלתית הייתה בסינוס שמאחורי הלחי השמאלית הוא הסביר שתיאר לעצמו שבכך מדובר.
 כדי לקצר את הסיפור אומר שאחרי שניסינו עוד כחודש טיפולים אחרים בהם הוא ניסה שוב אנטיביוטיקה וגם סטרואידים במקביל לאקמול לסוגיו שכולם הם תרופות לסינוסיטיס, לבסוף המליץ לי על ניתוח לשטיפת סינוסים – Functional Endoscopic Sinus Surgery.

הניתוח לשטיפת הסינוסים

כששמעתי ניתוח הדבר הראשון שעלה לי לראש היה הצלקת המכוערת שיש לי בבטן מניתוח אפנדציט שעשיתי בתור בחור בן עשרים ו.. הניתוח אז קצת הסתבך והיו צריכים לעשות חתך שהשאיר את הצלקת, וממש לא רציתי אחת כזו על הפנים. 
בחשש שאלתי בדיוק מה זה אומר. אני חושב שהוא שם לב לעצבנות שלי והסביר בסבלנות רבה על איך מתבצע הניתוח. שאלתי המון שאלות על מה קורה אם הניתוח מסתבך? האם יכול לקרות מצב שיהיה צורך בחיתוך של הפנים, והתברר שלא כי הניתוח מתבצע דרך הנחיר, ועוד ועוד. 
לבסוף הוחלט שבינתיים אתחיל את ההכנות לניתוח, אעשה בדיקות דם ושנקבע תור נוסף, עד אז יהיה לי זמן לחשוב. למרות שלחשוב לא ממש הצלחתי כי הכאבים הפריעו לי החלטתי ללכת על ניתוח סינוסיטיס.

 הגעתי בתאריך של הניתוח לבית החולים, פגשתי את הרופא שלי שבדק אותי, קבלתי חלוק ולחדר ניתוח
הניתוח היה בהרדמה מקומית כך שהייתי ער כל הזמן. זה קצת מאיים להרגיש שהרופא נכנס לאף, לשמוע שאיבה של נוזל ולראות את הכלים, אבל בסופו של דבר לא הרגשתי כאב בכלל ועמדתי בזה.
תוך בערך שעה הסתיים הניתוח יצאתי עם שני טמפונים באף ותחושה מוזרה לחדר התאוששות. אחרי שבדקו שאני בסדר ויציב עברתי לחדר האשפוז. הרופא שלי הגיע לראות מה שלומי, הסביר לי שוב מה אני אצטרך לעשות כשאגיע הביתה, ווידא שאני זוכר את התור שקבענו לשבוע אח”כ. 
אחרי כמה שעות הופיעו קצת כאבים והאחות נתנה לי כדורים להרגעה, אבל חוץ מזה האשפוז עבר ללא בעיות.

ההחלמה

למחרת שוחררתי הביתה והתחלתי בהחלמה, אולי מה שהפתיע אותי יותר מכל היה שהכאבים והתופעות לא חלפו מיד לאחר הניתוח. הופיעו רגישויות בשיניים וכאבי ראש וכן ההפרשות מהאף עוד המשיכו תקופה אחרי ניתוח. הרופא כמובן אמר לי שכך יהיה, אבל בכל זאת הייתה בי תקווה שזהו עוד שבוע אני חוזר לעבודה וכולי חדש.
אז באמת לקח שבוע וקצת לחזור לעבודה, ואז עוד כמה שבועות של שטיפות חוזרת במי מלח והימנעות מפעילות גופנית לתקופה, אבל בסופו של דבר זה עבר. כמובן שהיו גם רגעים קצת לא נעימים בתקופה הזו בהם הופיעו כאבים והייתי צריך לחזור לכדורים, או כשקינחתי את האף ויצאו לי קרשי דם מפחידים כאלו, אבל התוצאה שאחרי הייתה שווה את זה.

עכשיו כבר שנה אחרי זה נראה כמו היסטוריה רחוקה. ברגע שהאף החלים שכחתי שאי פעם הייתי חולה בסינוסיטיס. חזרתי לישון ולתפקד כמו בן אדם והפכתי לוורקוהוליק שאני היום.
מה שכן אני מקפיד יותר על הבריאות של השיניים שלי כדי שההרפתקה הזו לא תחזור על עצמה, וממליץ לאחרים שחולים בסינוסיטיס לא לחכות לפנות לרופא אף אוזן גרון ולא לפחד אם הוא מציע לעשות את הניתוח סינוסים.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

34 שאלות גולשים בהמשך העמוד

27/09/2019

סינוסיטיס וכאבי ברכיים

אני סובלת מסינוסיטיס חוזרת ומקבל אנטיביוטיקה שדי עוזרת.
בלילה האחרון סבלתי מאד מהכאבים בראש , ובאמצע הלילה התווספו כאבים חזקים מאד בברכיים.
האם זה קשור? האם זה אומר משהו ?

25/11/2018

נתוח סינוסים

אין שיניים בלסת עליונה ללא עצם כלל גם ברצפת האף רוצה לעשות שתלים ולא ניתן עקב דלקת בסינוסים מה לעשות אני במצוקה גדולה נייד שלי 0507596441

25/11/2018

נתוח סינוסים

אין שיניים בלסת עליונה ללא עצם כלל גם ברצפת האף רוצה לעשות שתלים ולא ניתן עקב דלקת בסינוסים מה לעשות אני במצוקה גדולה נייד שלי 0507596441

25/11/2018

טינטון

שלום, לפני כחצי שנה התחלתי טיפולי שיניים. מטיפול שאמור היה להיות פשוט (סתימה) הפך לסיוט של כאבים ואובדן שליטה על הכאב תוך פתיחת שיניים לטיפול שורש וכו. לפני כמה ימים אף עקרתי את שן הבינה. במקביל התחיל טינטון בשתי האוזניים שמטריף אותי ומאד פוגע באיכות החיים שלי, בשינה, בהתנהלות ובמצב הרוח.
בדיקת שמיעה יצאה תקינה.
בעבר הרחוק סבלתי מסינוסיטיס אך כעת לא וכן לא מהצטננות. האם תוכלו לעזור לי?

09/09/2018

עשיתי צילום במערות יש התעבות רירית במעררת הלסת הימנית

קיבלתי כדורים זינת 5 ימים אבל השיעול לא עבר הייתי אצל רופא אף אוזן גרון והוא נתן לי עוגמנתין ל12 יום כפול 2 אבל השיעול לא עובר יש לי נזלת והשיעול חונק

19/06/2018

שאלה טכנית כללית

היכן רואים את התשובות לשאלות שנשאלו ע”י הגולשים ?

20/02/2018

סינוסיטיס

שלום
אני רואה נפיחות בצד ימין של הפנים כבר שלושה חודשים,והנפיחות הזאתי לא מחמירה או גודלת.
הלכתי לרופא שיש לי בבסיס. הוא בדק אותי ונגע לי בפנים ואז הוא אמר שיש לי סינוסיטיס.
אני לא מרגיש כאבים בפנים או בשיניים אבל אני מרגיש כאבי ראש פעם או פעמיים בשבוע ובנוסף לכך חברים שלי בחדר אומרים לי שאני נוחר ממש חזק
השאלה שלי היא כזו
התסמינים האלה הם מעידים על סינוסיטיס?, כי אני לא סומך על הרופא שיש לי בבסיס.
אשמח לעזרה שלכם

13/01/2018

בת 25 יש לי שאלה

בעבר היה לי סינוסיטוס שמאוד הפריע לי לנשום אמרו י שאי אפשר לעשות ניתוח כדי לתקן אותו מה כן אפשר לעשות??? אני היום גם באותו מצב עם קשי נשימה בלילה מחכה לתשובה

23/10/2017

ציפצופים באוזניים ולחץ באוזניים בראש ובמערות הפנים

שלום רב
פונה אליכם מיאוש מוחלט לגמריי
לפני כ 3 שבועות חזרתי ארצה מטיול בחול.לראשונה הטיסה והנחיתה הייתה ממש קשה כל הראש והםנים כאבו היה לחץ באוזניים ואטימות הכאב היה בילתי ניסבל ניסיונות לפמפם וכו לא עזרו. חשוב לציין שהייתי ממש טיפונת מצוננת
לאחר יום התחילו לי האטימות באוזניים שמעתי את עצמי את הטון הלחץ בראש בילתי סיבלת
וממש לפנח כמה ימים התחיל הציפצוף באוזניים מתמיד שלא עוזב אותי לרגע ומשגע אותי באופן מחריד כבר משתגעת מזה נורא..
עברתי כמה וכמה רופאים א.א.ג ואף מהם לא עזר כלל
אני ממשיכה לסבול ללא שום עזרה או הקלה
אחד טען שיש לי שטף דם באוזן אך הכל יעבור לבד ונתן לי ספרי לאף “רינולאסט” בכלל לא עזר..
שני נתן המון סטרואידים גם תרופות וגם ספרי לאף בוודאי שלא לקחתי כי זה די מסוכן כי יש לי רקע בריאותי שאסור לי..
וכל השאר רק נותנים ספרי לאף שונה מהשני ומב שרוםא אחר רשם פטסלים וטוענים לא לקחת..
בדקתי גם בדיקת שמיעה שיצא תקינה אך ירידה מזערית..
הייתי גם במיון כי הופיעו סחרחורות בראש לחץ בילתי ניסבל וציפצופים..לא עזרו בכלום נתנו כדור הרגעה..אני מיואשת מהרפואה..איך זה יתכן שבן אדם סובל וממשיכים לטעון שהכל בסדר ויעבור לבד?!
חשוב לציין שבעבר עברתי 2 ניתוחי אף
סינוסים מחיצה פוליפים ואנדואיד..
ויש אלרגיה כרונית בתקופות מעבר ואבק..
כרגע ממשיכה לסבול עם אטימות באוזניים לחצים בראש האחורי והקידמי לחצים באוזניים והרגשה של אטימות וקליקים בעת בליעה..וכמוון צילצול מתמיד הזה באוזניים שלא עוזב לרגע..
והיום הופיעה לי בעת קינוח אף נזלת מוגלתית בצבע ירוק..אני ממש חוששת שזה סינוסים מוסתרים ושהכל אצלי בגודש שלוחץ לי על הכל כולל נותן לי רעש הזה של צילצולים..אך למה אף אחד לא בודק לעומק ולא נותן לי שום טיפול יעיל.? זה מסוכן מוגלה יכולה ללכת למקומות שלא נדע.
בבקשה עזרו לי תנו לי עצות עזרה תשובות מתי יעבור איך יעבור ולמה יש רעש הזה באוזניים ולחץ שאין לתאר?

04/08/2017

לחץ בראש

אני בת 68. מקבלת אלטרוקסין. לפני שנתיים עברתי ניתוח טימפנו-מסטואיד. בניתוח הותקן שתל. לא היו בעיות. לאחרונה נכנסו מים לאוזן שנותחה. מאז יש לחץ בראש ומלאות בשתי האוזניים. המנתח נתן אנטיביוטיקה, והפנייה ל-MRI (מחשש לכולסטאטומה) ולבדיקת שמיעה. אני נוטלת רק כמה ימים. בינתיים אין שינוי. האם ייתכן שכניסת מים גרמה לסינוסיטיס? לא הייתי מצוננת.

17/04/2017

ניתוח סינוסים/ מחיצות

שלום ד״ר,
ראשית אשמח לשמוע איך ניתוח סינוסים שונה מניתוח מחיצות, ברמת הטיפול באף סתום.
אני סובלת מאף סתום לעיתים תכופות (לאחרונה פעם ביום), יש לי היסטוריה ארוכה של סינוסיטיז (אופטיק נאוריטיס כשבmri היה גם סינוסיטיז), ובנוסף אני נוחרת בצורה חזקה מאוד שמפריעה לי לישון ומעירה אותי מהשינה. לאחרונה ביקרתי את רופא אף אוזן גרון מומלץ, שהמליץ לי על מעבדת שינה, טיפול בסטרונאז 3 חודשים וחרה אליו, לשקול ניתוח מחיצות (אמר שהמחיצה שלי נוטה שמאלה). השאלה שלי, זה יעזור לאף הסתום? לנחירות? או שעלי גם לשקול את הניתוח המוצג אצלכם, ניתוח סינוסים, עליו שמעתי לראשונה כאן.
אשמח לתשובה! תודה רבה מראש, ימית

17/09/2016

Help

Hi,
I wonder if you can help
For the last 3-4 months I have been suffering from a variety of symptoms and have yet to get any answers.
The symptoms started as dizziness//a feeling of being lightheaded and have slowly got worse, to include black spots in my vision, sometimes flashing lights in my vision.
My main symptom right now is a feeling of pressure in my face, mainly around the right eye, bridge of the nose and behind my face. It is very difficult to concentrate and live my life with this almost constant high pressure feeling.
I have had my eyes checked, they were ok, I have had a CT scan, which showed my brain was normal, the only thing to show as abnormal was fluid in the maxillary sinus.
I have had some patches of numbness on parts of my arm, also on my cheek and around my ear.
I have a feeling of constantly living in a type of bubble.
I am trying to consider any explanation for my symptoms, and would like to know if this could be a form of sinusitis and if so how can I come and get an appointment with you.
I must add I did not have s cold before all these symptoms started but I had a very bad cold a few months before and I had extremely painful sinuses for about 6 weeks, I also gave birth to my baby which made it a lot worse due to the pressure of birth.
I look forward to hearing from you
Kind regards
Mirelle Tidhar

25/08/2016

זמן ההחלמה מניתוח

עברתי לפני כמעט שבוע ניתוח fess כעת האף עדיין סתום אני צרודה והפרשות מהאף השאלה מתי אוכל לחזור לחיים תקינים ורגילים להריח לטעום

25/08/2016

זמן ההחלמה מניתוח

עברתי לפני כמעט שבוע ניתוח fess כעת האף עדיין סתום אני צרודה והפרשות מהאף השאלה מתי אוכל לחזור לחיים תקינים ורגילים להריח לטעום

24/06/2016

Хронический гайморит

Здраствуйте!я проходила операцию лет 7-8 назад…но всё опять вернулось болит лоб каждые 3 недели очень сильный гайморит и крупными кусками зелёной слизи с приступами кашля от которых я боюсь что в голове чтото произойдёт…..я устала так жить каждые 3 недели антибиотики которые не лечат….сколько стоит у вас операция и сотрудничаете ли вы с кассой клалит?

24/06/2016

Хронический гайморит

Здраствуйте!я проходила операцию лет 7-8 назад…но всё опять вернулось болит лоб каждые 3 недели очень сильный гайморит и крупными кусками зелёной слизи с приступами кашля от которых я боюсь что в голове чтото произойдёт…..я устала так жить каждые 3 недели антибиотики которые не лечат….сколько стоит у вас операция и сотрудничаете ли вы с кассой клалит?

17/04/2016

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.גשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.בעמידה. התחושה של לחץ על המחירים למעלה במצח .לחץ בראש כל הזמן .חוסר חמצן.בשכיבה מיד יש תחושה של נוזלים מידי שלוחצים ומופיע חסימה קשה יותר.כל יום מחמיר יותר .לא יודעת מה לעשות. האם יש שם לבעיה היותשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות הרפואה יקרה פה ומאד מזלזלים הרופאים האם יש משהו שיוכל לעזור לי.אני מנסה לנשום עמוק האף יבש כל הזמן כאבי ראש נוראיים ומיואשת אנא סייע לי

17/04/2016

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.גשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.בעמידה. התחושה של לחץ על המחירים למעלה במצח .לחץ בראש כל הזמן .חוסר חמצן.בשכיבה מיד יש תחושה של נוזלים מידי שלוחצים ומופיע חסימה קשה יותר.כל יום מחמיר יותר .לא יודעת מה לעשות. האם יש שם לבעיה היותשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות הרפואה יקרה פה ומאד מזלזלים הרופאים האם יש משהו שיוכל לעזור לי.אני מנסה לנשום עמוק האף יבש כל הזמן כאבי ראש נוראיים ומיואשת אנא סייע לי

17/04/2016

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.גשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות

לפני כארבעה חודשים התחיל להופיע לי מין תחושה של לחץ בין האף והמצח ותחושה של חוסר חמצן.מאז זה מחמיר.בעמידה. התחושה של לחץ על המחירים למעלה במצח .לחץ בראש כל הזמן .חוסר חמצן.בשכיבה מיד יש תחושה של נוזלים מידי שלוחצים ומופיע חסימה קשה יותר.כל יום מחמיר יותר .לא יודעת מה לעשות. האם יש שם לבעיה היותשאני מתגוררת בארהב לא יודעת מה לעשות הרפואה יקרה פה ומאד מזלזלים הרופאים האם יש משהו שיוכל לעזור לי.אני מנסה לנשום עמוק האף יבש כל הזמן כאבי ראש נוראיים ומיואשת אנא סייע לי

30/03/2016

יש לי מחלה כזאת בדיוק אני מנהריה איפה אני יכול לטפל בזה

יש לי כזה דבר בדיוק איפה אני יכול לטפל בזה

16/09/2015

התאוששות מניתוח סינוסים

שלום,
בעקבות כאבים ממושכים בסינוסים, אני אמור לעבור בעוד כשבוע ניתוח FESS.
רציתי לשאול קצת על תהליך ההתאוששות. אני מבין שאהיה לילה אחד בבית חולים. מה אחר כך? האם אוכל לנהוג כבר ביציאה מבית החולים? או רק כמה ימים אח”כ?
האם בשבוע הראשון ממש אי אפשר לתפקד, או רק צריך קצת לנוח?

אני ובעיקר אשתי ממש חוששים מהניתוח, ונשמח לכל אינפורמציה.
תודה!

11/07/2015

פוליפים אף

שלום
עברתי ניתוח פוליפים באף(shiver) וקונכיות לפני שבוע ורציתי לדעת כמה זמן יכול לקחת עד שאריח או עד שיהיה לי טעם??

תודה

11/07/2015

פוליפים אף

שלום
עברתי ניתוח פוליפים באף(shiver) וקונכיות לפני שבוע ורציתי לדעת כמה זמן יכול לקחת עד שאריח או עד שיהיה לי טעם??

תודה

13/04/2015

סינוסיטיס מקסילרית

המליצו לי לעשות ניתוח fess בעקבות צילום סיטי ורצון לעשות הרמת סינוס כהכנה לשתלים אך אם יש לי סימפטומים של כאב סינוס הוא נמצא במצח וכלל לא במקסילאר, האם הזיהום יכל להתפשט לשאר הסינוסים?

04/02/2015

ריח סרחוני מהאף

האם יש טיפול ביתי שיכול להפחית משמעותית את הריח הנורא שמופץ מאפי בשל סינוסיטיס שנגרם על ידי שתל דנטלי? גם אם אעשה ניתוח, זה יהיה בעוד זמן, ולכן אני זקוק נואשות להמלצות על תכשירים או “תרופות סבתא” לבעיה הספציפית שלי – שמפריעה לי מאוד מאוד.

ברכות ותודות,

יהודה

20/01/2015

דלקת לאחר ניתוח

שלום, בן זוגי אובחן כבעל סינוזיטיס חרוני ונשלח לניתוח לתיפול בבעיה. היום לאחר חצי שנה סובל נורא מהפרשות מוגלה שמגיעות לגרון, גורמות לשיעול ומקשות על הנשימה במיוחד בלילה. הרופא נתן אנטיביוטיקה שלא עזרה והתופעה עדיין ממשיכה. כבר במשך חודשיים. מה ניתן לעשות כדי לשנות את המצב להקל על איכות החיים ואיכות השנה?
תודה

04/01/2015

אני סובל מריח רע

אני סובל מריח רע מהאף או מפה אני מרגיש צורך להוציא ליחה במשך כל היום. ביקרתי אצל רופא המשפחה וגם אצל רופא אף אוזן גרון שאמר שמחיצת האף עקומה מעט ושיש בצקת קלה בוושת קיבלתי כדורים ותרסיסים מכל מיני סוגים לאף וכלום לא עוזר אני מרגיש אי נוחות לדבר קרוב לאנשים. מה עליי לעשות?

28/12/2014

עברתי ניתוח סינוסים ומערות הפנים

ליפני הניטוח סבלתי מאסתמה וכמו כן מצינות ונזלת במשך כל השנה היתי מקבל תרופות כמו אנטיביותיקה ותרסיסים בכדי לרפא את הנזלת עד אשר הלכתי לרופג א א ג שבדק אותי במצלמה והודיע לי כי הסינוסים שלי מוגלתיים ונתן שוב טיפול אנטביותי ותרסיסים כשזה לא עזר הוחלט על ניתוח וכו כן נאמר לי כי בעיות האסתמה שיש לי נובעות מזליגת הנזלת לכיוון הסימפונות וכתוצעה מיזה יש לי קושי בנשמה וגם גודש ושריקות בזמן נשימה סיפטןמים אילו יאלמו אחר הניתוח אני כבר כחודש וחצי אחרי הניתוח וחזרו לי הציפצופים והשעול וגם הנזלת האם התוצעה הזאת היא נורמלית האם אני צריך לדיאוג שמה לא צלך הניתוח והאם נושה האסתמה אפשר שישתפר בעציד כי היום בכל מעמץ שאני עושה אני מתחיל בשיעול קשה והרגשת חוסר אוויר ממצין לתשובה תודה

02/07/2014

ניתוח סינוסים ומחיצה

לפני שבוע עברתי ניתוח סינוסים ומחיצה. האף שלי ממש סתום ונחיר אחד יותר כאשר הוא מרגיש לי סגור יותר ולא נושם, הרופא אמר לי שהאף עדיין עם נזלת אלרגית ונתן לי כדורי אלרגייה ותרסיס, אני בלחץ אולי הניתוח מחיצה לא הצליח ולכן נחיר אחד מרגיש לי סתום????
או שהמחיצה זזה אחרי הניתוח, יש דבר כזה???
וכמה זמן לערך האף יכול להיות עדין סתום חרחר ניתוח?!?? זה סביר??
מחכה לתשובה מהירה…..

צוות האתר

 שלום איריס, 

לאחר ניתוח קימת בצקת והפרשה מרובה בחלל האף. הנ"ל אינו קשור לאלרגיה אלא למצב לאחר ניתוח. 

הפעולה הנדרשת היא שטיפת אף עם מי מלח באופן תכוף 

החלמת האף יכולה לקחת גם חודש ויותר. לאחר שבוע עוד מוקדם  להתיחס לתוצאה הסופית של הניתוח 


בברכה,
צוות האתר
04/04/2014

בעיות בנשימה

שלום קוראים לי רן ויש לי שתי בעיות באף:
1. בעיה בעקימות של העצם
2. עקימות במחיצה של האף
עכשיו בימים שבהם חורף ואני חוטף צינון יש לי בעיה מאוד רצינית בלקנח את האף ובכללי בעיה בנשימה דרך האף ולא משנה מה אני עושה ואיזה כדורים אני לוקח שום דבר לא מצליח לפתוח לי את האף. יש מצבים בהם נחיר ימין פתוח ונחיר שמאל תמיד סתום וכשאני מנסה לנשום דרך נחיר שמאל אז אני חש כאבים וכשזה קורה בד”כ גם יורד לי דם מהנחיר הזה וזה גורם לי לליחות בגרון שמצטבר עליהם דם ובכללי יש לי הרבה ליחות בגרון בגלל האף כנראה גם כשאני לא מצונן. והנשימה שלי באף אף פעם לא נשימה חלקה.
השאלה שלי היא אם זה עניין של אלרגיה או אם שתי הבעיות שציינתי קודם לכן גורמות לכך ואני צריך לעבור ניתוח?

צוות האתר

שלום רן, 

אלרגיה היא מחלה מוגדרת המתבטאת בגודש והפרשה חדה כתוצאה מגרוי של אלרגן מסוים. לתגובה האפית יכולה להצטרף גם דמעת , גרד ואודם בעיניים כמו גם לעיתים גרד בעור. אני מניח שזו לא התופעה אצלך.

תגובה רגישות אחרת של האף שאינה אלרגית בבסיסה היא תגובה הנקראת וזומוטורית. זו תגובת יתר של מערכת העצבים וכלי הדם וגם היא תתבטא בגודש באף בדר"כ בשינויי מזג אויר, חשיפה לריחות חזקים כמו בושם , שינויים הורמניים כמו מחזור בנשים וכד'. 

היות ואתה מציין מבנה אף לא סימטרי, קרוב לודאי שחלל האף שלך מוצר וכל שינוי ברירית תורם לחסימה באפך עקב מרווח לא מספק המאפשר לרירית להתרחב. 

אני מניח שניתוח לישור המחיצה יכול לתרום להרחבת החלל ושיפור הנשימה האפית 

 


בברכה,
צוות האתר
15/09/2013

סינוסיטיס

דר..אני פשוט נדהמת מהסבלנות שלך לענות כל כך פרטני לכל שאלה שנשאלת! אתה אכן רופא ממש מומחה בתחום!!וברצוני להודות לך מכל הלב,ואני בטוחה שעוד הרבה יסכימו איתי על כך!!תודהההה רבההה!!!ותמשיך כך כי אתה באמת עוזר להרבה אנשים שסובלים רק מזה שאתה עונה כל כך ברור ופרטני!שוב תודה!ושנה טובה עם הרבה בריאות,כל השאר נקנה!)

צוות האתר

 תודה דנה, שנה טובה ובריאה. 


בברכה,
צוות האתר
04/08/2013

ניתוח סינוסים לאחר ניתוח ליישור מחיצת האף

הבן שלי סובל מאף סתום ומבעיית סינוסיטיס כרוני. הוא צריך לעבור בקרוב ניתוח סינוסים אבל מחיצת האף שלו עקומה. מסתבר, מפי הרופא שהוא צריך לעבור קודם כל ניתוח ליישור מחיצת האף. רציתי לדעת עד כמה הניתוח הזה מסוכן וכיצד הוא מתבצע.

צוות האתר

שלום אריה, 

ניתוח סינוסים מבוצע בגישה אנדוסקופית. אחת הבעיות המתעוררות לעיתים, היא הגבלה בנגישות לאזור מוצא הסינוסים עקב מעבר צר בחלל האף הנגרם כתוצאה של סטית מחיצה. לשם כך נדרש שלב נוסף בעת הניתוח, הנועד להסיר את האזור הסוטה. 

פעולה זו נקראת בשפה המקצועית SMR. הפעולה כוללת הפשלת הרירית המצפה את המחיצה משני צידיה, חשיפה של אזור המחיצה הנוקשה והסוטה ( סחוס או עצם) וכריתתו בעזרת מכשירים המיועדים לכך. 

הניתוח שכיח מאוד ומבוצע בעולם ובארץ כבר עשרות רבות של שנים. יחד עם זאת, צריך לזכור כי לכל ניתוח קימים סיכונים אפשריים, נדירים ככל שיהיו. סיכונים אפשריים הם:  נקב במחיצה, הדבקויות , סטיה שיירית ונוספים. הרופא המבצע אמור לעבור איתך בפרטי פרטים על אפשריות אילו והסתברותן. 


בברכה,
צוות האתר
03/08/2013

סינוסיטיס כרוני תסמינים

שלום רב,
אני סובל מדלקות סינוסים חוזרות ונשנות כבר מספר שנים. הדלקות מופיעות בערך שלוש פעמים בשנה ללא קשר עם עונות השנה. תסמיני הדלקות הן: לחץ פנימי באזור הפנים שמתגבר מאוד כאשר אני סוגר את הנחיריים באצבעותיי ונושף דרך האף אויר החוצה. הלחץ מלווה בכאב חזק בכל אזור הפנים ובכאב ראש קל. כאשר אני עושה תנועות מהירות עם הראש מעלה ומטה, אני חש כאב חזק בראש המלווה בסחרחורת קלה. ישנן הפרשות נזלתיות סמיכות וצמיגות בצבע ירוק כהה – צהוב. ואף כאב גרון קל. ישנן קשיי נשימה דרך האף – מחסימה מלאה ועד חלקית. נושם דרך הפה רוב הזמן (גם בערות וגם בשינה). בכל פעם שהסימפטומים הנ״ל מופיעים אני פונה לרופא אף אוזן גרון או רופא משפחה ומקבל כדורים לשבוע (אנטיביוטיקה). הסימפטומים נעלמים לגמרי בסביבות 7-10 ימים מרגע הופעתם. בדרך כלל ישנה חזרה של הסימפטומים מספר חודשים לאחר ההחלמה. כל הטיפולים היו תמיד באמצעות אנטיביוטיקה. באחד מביקורי אצל רופא אף אוזן גרון הוא שלח אותי לצילום רנטגן וטען שאין בעיה בגודל המעברים והחללים אבל הוא ראה גודש רב בתוכם. הטיפול היה אנטיביוטי. בנוסף לכך הוא איבחן אסימטריה קלה במעלה אזור הנחיריים. (ניתן לראות אסימטריה קלה בגודל הנחיריים ובמבנה האף – נטייה קלה לצד ימין).
מבקש לבדוק את העניין באופן מקצועי, רציני ויסודי כדי לטפל בבעיית הסינוסים שלי אחת ולתמיד וכדי שלא אסבול עוד מדלקות סינוסים חוזרות ונשנות.
איני סובל מבעיות שיניים פרט לדלקות חניכיים קלות ביותר ונקודתיות, באזור השיניים הטוחנות , המטופלות באמצעות טיפול אצל שיננית וצחצוח שיניים.

צוות האתר

שלום אמיר, 

חלק מסימפטומים שאתה מתאר יכולים בהחלט להתאים לרינוסינוסיטיס כרונית. ארועים חוזרים של סינוסיטיס חדה כפי שהינך מתאר והמתבטא בצורך בטיפול אנטיביוטי חוזר, יכול להצביע על מה שנקרא  Acute on chronic Rhinosinusitis כלומר, ארועים חדים וחוזרים הנגרמים כתוצאה ממצב כרוני.  

בשלב זה הבדיקה הנדרשת כדי לאשר או לשלול מצב שכזה היא: CT של מערות פנים. מומלץ לפנות לרופא אא"ג העוסק במחלות אף וסינוסים עם דיסק הדימות להשלמת הערכתך. 

בנתיים תוכל להעזר בשטיפות אף עם מי מלח ומשאף אפי על בסיס סטרואיד (ישנם כמה סוגים בשוק) . 


בברכה,
צוות האתר
30/07/2013

סינוסיטיס ונזלת מוזרה

יש לי סינוסיטיס ואני מקבלי כבר שבוע אנטיביוטיקה ותרופה לחיוך ליחה. אבל כל הזמן כשאני מקנח את האף שלי יוצאת לי נזלת בצבע כתום צהוב. למה ככה? זה מראה על דלקת? מה זה הצבע הזה?

צוות האתר

 שלום עופר

ההפרשה המוגלתית בעת דלקת יכולה לשאת גוונים שונים. הצבע המוגלתי נובע מנוכחות שרידי תאי דם לבנים הנלחמים בחיידקים בתוך תוכן ההפרשה. אם עדיין קיימת הפרשה מוגלתית רבה לאחר שבוע של טיפול אנטיביוטי , מומלץ להיוועץ ברופא המטפל ואולי לשקול החלפת הטיפול. 


בברכה,
צוות האתר

שאלות נוספות בנושא: סיפור הסינוסיטיס האישי של עמית

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים