כאבים באף לאחר ניתוח


בהמשך העמוד 2 שאלות גולשים בנושא: כאבים באף לאחר ניתוח

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בנושא » כאבים באף לאחר ניתוח


17/09/2013

כאבים באף לאחר ניתוח סינוסים

ד”ר קורן תודה רבה על תשובתך והתייחסותך,
בהמשך לתשובתך, כשאתה מתכוון גשר האף מה הכוונה? הכאבים אצלי הם ממש בחלק הפנימי של האף וכשאני פשוט לוחצת על האף בזמן הקינוח או אפילו כשיש לי לחצים במהלך היום אני מרגישה זאת. חשוב לי לחדד ולהגיד שכואב לי בעיקר בצד ימין אם כי בזמן הקינוח ואני עושה זאת בצורה מאוד עדינה כואב לי בשניי הצדדים של האף. קראתי בשנית את סיכום הניתוח ורשום שחתך במחיצה נעשה בצד ימין, האם הכאבים שאני מרגישה הם הרגישות ע”ג גשר האף כפי שאתה מתאר? אין אפשרות כזו שעשיתי לעצמי יותר נזק למחיצה בטעות באחד מהתעטשויות או מהקינוחים נכון? אני מקנחת מאוד בזהירות וזה בגלל הכאב, האם כך זה צריך להיות? תודה רבה על העזרה ועל המענה המהיר, לילך.

צוות האתר

שלום לילך,

גשר האך הוא האזור העליון של האף ,לאורכו. כדי לפשט את הדברים אומר כי רגישות במגע באף בזמן כל כך קצר לאחר ניתוח סבירה ושכיחה. אני מניח שקינוח אקראי או עיטוש לא הסבו נזק לתוצאת הניתוח. 

באופן לא שכיח, סיבוך אפשרי לאחר ניתוח יכול להיות זיהום מקומי בחלל האף או בשארית דם בחלל של מחיצת האף. מדגיש כי זה הוא סיבוך נדיר.

אם הכאב הולך ומתגבר ואם קיים גם עליה בחום הגוף, יש מקום לפנות לרופא המנתח כדי שיתרשם ממצב אפך. 


בברכה,
צוות האתר
16/09/2013

כאבים באף לאחר ניתוח סינוסים

שלום, רציתי את עזרתך כי אני מעט לחוצה. שמי לילך ואני בת 24, עברתי ניתוח להרחבת הסינוסים, הקטנת הקונכיות ויישור המחיצה ב1.9.13. מאז הניתוח יש לי תחושה מאוד לא נעימה בשיניים הקידמיות וכאבים באף וזה לא עובר לי. אני מרגישה את הכאבים בעיקר כשאני מקנחת את האף או נוגעת בו, כאב פנימי וזה מאוד מדאיג אותי, האם המצב תקין? אחרי 3 שבועות צריך לכאוב ככה באף? אני ממש בקושי יכולה לקנח את האף ואני מפחדת שאולי פגעתי במחיצה (מדיי פעם במהלך היום אני מרגישה גם את הלחצים באף גם בלי לגעת בו).
בנוסף, אין לי כבר דימומים וגם קרשיי הדם הגדולים הפסיקו אך יש לי עדיין המון ליחה האם הדבר תקין? (אני עדיין מנקה עם מי מלח את האף למרות שהמנתח אמר רק 10 ימים, להמשיך?) אשמח לעזרתך מכיוון שיש לי ביקורת אצל המנתח רק בתחילת אוקטובר. תודה וחג שמח.

צוות האתר

לילך, 

כל מה שאת מתארת אפשרי ותקין. 

התחושה בשיניים תחלוף והיא נגרמת בדר"כ מגרוי עצב בבסיס הקדמי של המחיצה ( מצב שכיח ) 

רגישות ע"ג גשר האף יכולה להמשך גם חודשים וגם היא תחלוף 

אם עדיין קימת הפרשה ומדי פעם פלטה של קרישי דם ו"חתיכות" מהאף הנ"ל מציין כי עדיין לא החלמת לגמרי ושטיפת אף יכולה בהחלט לסייע. את יכולה להמשיך ולשטוף את האף כהבת נפשך 


בברכה,
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: כאבים באף לאחר ניתוח

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים