ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות האף – SMR

במקרים רבים בהם ישנן הפרעות נשימה מתגלה בעיה מבנית – אנטומית, במחיצת האף או בקונכיות האף. קונכיות האף הן בליטות של רקמת האף הפנימית המסייעות בהאטת זרימת האוויר והכוונתו על גבי הרירית. אם הן מוגדלות באופן מולד, או בשל הגדלה הנובעת מגירוי יתר שלהן למשל במצב של אלרגיה, הן יכולות לגרום להפרעה בנשימה. 
פגיעה מבנית אחרת היכולה להוביל להפרעת נשימה היא מצב של סטיית מחיצת האף. במצב זה, שהינו שכיח מאוד, המחיצה המפרידה בין הנחיר הימני לשמאלי אינה נמצאת במרכז האף ולכן האוויר אינו יכול לעבור באופן נורמאלי, בעיקר כשהסטייה היא בחלקה הקדמי של המחיצה.
יש לציין כי לעיתים על אף שקיימת בעיה מבנית באף היא אינה זאת הגורמת להפרעה בנשימה.

מחיצת האף

סטייה של מחיצת האף בסריקת MRI

אם אתם סובלים מבעיות נשימה באופן קבוע ופניתם לרופא אף אוזן גרון, הוא יבצע אבחנה מדוקדקת של מבנה דרכי הנשימה שלכם. במקרה שהרופא ימצא כי מבנה המחיצות האף או מבנה הקונכיות הוא הגורם להפרעת הנשימה, ולאחר ששלל את אפשרויות טיפול אחרות יתכן כי הוא ימליץ לכם על ניתוח מחיצה באף עם או ללא כריתת הקונכיות – SMR.
בניתוח זה תתוקן הפגיעה המבנית באף של המחיצה או של הקונכיות, וכך תתאפשר זרימת אוויר טובה, וטיפול בהפרעת הנשימה. הניתוח יגרום להקלה בסימפטומים של הפרעת הנשימה כולל שיפור בערנות בשל השיפור בשינה, במצב רוח וביכולת התפקוד בכלליות.

הכנה לניתוח יישור מחיצת האף

לאחר שרופאכם המליץ על ביצוע הניתוח הוא יסביר לכם על מהלכו והסיבוכים העלולים להיגרם בעקבותיו. שאלו את הרופא כל שאלה שמטרידה אתכם, על מנת שתגיעו ליום הניתוח עם חששות מועטים ככל הניתן. 
לאחר ההחלטה לבצע את הניתוח, יבוצעו מספר בדיקות נוספות כגון בדיקות דם ולעיתים גם בדיקת CT. ייקבע יום הניתוח ויינתנו לכם הנחיות כיצד עליכם לנהוג בימים שלפני הניתוח. הרופא ימליץ לכם, במידה ואתם מעשנים, על הפסקת העישון מספר שבועות לפני הניתוח כדי למנוע גירוי מיותר של רירית האף. בנוסף, תונחו לגבי שימוש בתרופות אותן אתם נוטלים באופן קבוע, יתכן למשל כי יהיה צורך להפסיק את השימוש בתרופות נוגדות קרישה מספר ימים לפני הניתוח. בנוסף, תידרשו לשמור על צום מוחלט החל מהשעה שתיים עשרה בלילה, ביום שלפני הניתוח. לפני הניתוח תקבע פגישת הכנה עם רופאיכם בה יוחלט על סוג ההרדמה שתבוצע כללית או מקומית.
עקבו אחר ההנחיות שתקבלו מרופאיכם – מטרתן היא לשמור על בריאותכם ולמנוע סיבוכים מיותרים.

כריתת קונכיות תחתונות של האף

 ניתוח לכריתת קונכיות האף התחתונות, מבט מאנדוסקופ

יום הניתוח

הלילה לפני ניתוח מחיצות האף עלול להיות מלחיץ, נסו להירגע ולישון ובמידה ואינכם מצליחים להירדם תוכלו להיעזר בתרופות, לאחר קבלת אישור מרופאיכם. 
הגיעו למרכז הרפואי בו יתבצע הניתוח בזמן שנקבע לכם והביאו אתכם את הציוד הדרוש לכם לזמן האשפוז.את פניכם יפגשו מזכירות המרכז שיפנו אתכם לחדר ההכנה לניתוח. אחות תגיע לחדרכם ותיתן לכם חלוק של המרכז הרפואי וצמיד זיהוי אותו חשוב לשמור על ידיכם לאורך כל האשפוז. לאחר מכן רופאכם יגיע ויתשאל אתכם על מצבכם, ובמידה ואין מניעה לבצע את הניתוח במועד שתוכנן תועברו לחדר ההמתנה לניתוח. יש לדעת כי אל חדר ההמתנה יוכל להצטרף אליכם מלווה אחד בלבד.
בחדר ההמתנה לניתוח תפגשו את הרופא שלכם וכן ברופא המרדים, יוצעו לכם תרופת הרגעה, במידה שתחפצו בכך.
בהמשך משהוחלט כי אתם מוכנים יתבקש המלווה לעבור לחדר המתנה ואתם תועברו לחדר בו יתבצע הניתוח. בהגיעכם האחות תשים לכם עירוי תוך ורידי דרכו תקבלו נוזלים ותרופות ההרדמה במידת הצורך.
לאחר מכן הרופא המרדים יתחיל בהליך ההרדמה. ניתוח מחיצה באף יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית.
בהרדמה מקומית אמנם לא תחושו בכאב במהלך הניתוח אך תוכלו לחוש בתזוזה ובלחץ באזור האף, לעומת זאת בהרדמה כללית תורדמו ולא תהיו מודעים כלל להליך הניתוחי. האופן שבו יתבצע הניתוח שלכם יוחלט יחד עם רופאכם ובהמלצתו עוד טרם הניתוח כפי שצויין מעלה. לאחר שהורדמתם יחל ההליך הניתוח.
ניתוח מחיצת האף אורך בין שעה לשעה וחצי, ומבוצע לעיתים בעזרת אנדוסקופ המסייע לרופא המנתח לראות את מבנה האף במהלך הניתוח.


ניתוח אנדוסקופי ליישור מחיצת האף

הניתוח מתבצע בחמישה שלבים:

  •  זיהוי המיקום בו ישנה סטייה של המחיצה.
  •  חיתוך הרירית המחסה את המחיצה וחשיפה של הסחוס או העצם הגורמים להיצרות בדרכי האוויר.
  •  הסרה זהירה של החלק הגורם לסטיית המחיצה והחזרת הרירית למקומה.
  •  במידה ויש בכך צורך, ונקבע כי יוסרו גם הקונכיות המצרות את מעבר האוויר בשלב זה תבוצע הסרתן.

הצמדת הרירית תתבצע או על ידי שימת תחבושת – טמפון אפי שתושאר למשך יומיים או במידה ויתאפשר על ידי תפירה של הרירית. בתום הניתוח הרירית עצמה תמשמש כמחיצה ותאפשר מעבר אוויר תקין.

 ניתוח ליישור מחיצת האףמנתחים במהלך ניתוח ליישור מחיצת האף

לאחר הניתוח

עם סיום הניתוח תועברו למחלקת התאוששות שם יבקר אתכם הרופא המנתח והרופא המרדים ויוודאו כי מצבכם יציב ואתם יכולים לעבור לחדר האשפוז. חשוב לציין כי בכל מקרה כאשר תתעוררו יהיו באפכם תחבושות – טמפונים, שמטרתם לספוג את הנוזלים המופרשים מהאזור שנותח, ושיכולים לגרום אי נוחות.
בחדר האשפוז תוכלו לפגוש את המלווה שלכם, ואליו גם יגיעו רופאיכם לבדוק כיצד אתם מחלימים. יתכן כי לאחר הניתוח יופיעו כאבי ראש, דווחו על כך לרופאיכם או לאחות המטפלת על מנת שיוכלו לסייע לכם ולספק לכם תרופות משככות כאבים. יש לציין כי בניתוח המבוצע בהרדמה מלאה ייתכן כי תרגישו עייפים או מטושטשים גם שעות לאחר הניתוח, לכן נסו להימנע מהליכות מיותרות והיעזרו באחיות המרכז.
ביום שלמחרת האשפוז במידה ורופאכם יאשר זאת יוצאו הטמפונים מאפכם, שימו לב כי ייתכנו דימומים קלים בעת הוצאת הטמפונים אך אין לחשוש מהם. 

בתום תקופת אשפוז של כיומיים תשוחררו לביתכם, לאחר שתקבלו מרופאכם הנחיות להמשך הטיפול בבית, ותקבעו פגישה לביקורתהנחיות אלו כוללות: מנוחה בבית למשך שבוע לפחות והימנעות מביצוע פעילות גופני כלשהי במשך שבועיים, הימנעות מאכילת אוכל חם והימנעות מביצוע מקלחות חמות. במקרים מסוימים ינחה אתכם הרופא ליטול תרופות המעודדות קרישה, ויתכן שינחה אתכם לבצע פעולות נוספות כמו מריחת משחה אנטי דלקתית על אפכם.

ההחלמה המלאה של אפכם מהניתוח אורכת תקופה של כחודשיים, הקפידו על ביצוע ההנחיות שניתנות על ידי הרופא מטרתן למנוע סיבוכים ולקצר את זמן ההחלמה. יש לציין כי אמנם הריריות באף יחלימו לחלוטין רק לאחר זמן רב, אך החזרה לתפקוד תהיה מהירה בהרבה. סביר שתוכלו לחזור לנהוג כבר יומיים לאחר הניתוח, תוך שבוע כבר תוכלו לחזור לעבודה ותחושת הנפיחות וחוסר הנעימות באף אמורה לעבור כבר אחרי כשלושה או ארבע שבועות. כיוון שרירית האף תחזור למצבה התקין רק לאחר תקופה ממושכת תתכנה מספר תופעות המעידות על החלמתה.
רגישות יכולה להופיע לאחר מספר שבועות בגשר האף או בשיניים הקדמיות, וכן יכול להופיע דמם המלווה בקרישי דם גדולים. קרישים אלו הם לרב שרידים מהניתוח ולכן אין מה לחשוש מהם. בנוסף לכך בצקות תוך אפיות שיגרמו לתחושת “אף סתום” וכן הפרשות מוגברות, הן גם תופעות שכיחות בעת החלמה מניתוח אף.

סיבוכים

ניתוח מחיצה באף הינו ניתוח בטוח, עם זאת כמו בכל ניתוח גם בניתוח זה ייתכנו מספר סיבוכים אליהם חשוב להיות מודעים. בין הסיבוכים האפשריים נכללים: אי הצלחה של הניתוח וחוסר שיפור נשימתי לאחריו, התפתחות זיהום באזור חלל האף לאחר הניתוח ויצירת חור במחיצת חלל האף. כל אלו הינם סיבוכים נדירים ונוסף להם יתכנו גם סיבוכים בעקבות ההרדמה הכללית או המקומית. ישנם מספר מקרים המצריכים הגעה לחדר מיון ודיווח מידי לרופא המנתח, כדי למנוע הידרדרות שאינה רצויה.
מקרים אלו כוללים:

  •  דימום ניכר מהאף שאינו נפסק.
  •  עלייה בחום לחום גבוה מ-38 מעלות.
  •  כאב חד שהולך ומתפתח בימים שאחרי הניתוח.
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

285 שאלות גולשים בהמשך העמוד

07/10/2019

יתוח רפואי קוסמטי

עברתי ניתוח קוסמטי רפואי לאחר כמה ימים הרופא המנתח הסיר את הטמפונים מהאף לקראת ערב קצת נשפתי קלות והרגשתי שהנחיר הימני נסתר בקושי אפשר להכניס אויר ראיתי בתוך הנחיר משהו לבן מה זה יכול להיות שנשכח בתוך האף

13/01/2019

ניתוח מחיצה

האם רופא פלסטיקאי יכול לנתח מחיצה?

05/01/2019

מכשיר אדי מים

האם מכשיר אדי מים קרים/חמים יעזור להחלמתי מהניתוח ולפניו?

26/11/2018

ניתוח ליישור מחיצת אף והסרת כונכיות

אני ממתינה לנתוח ליישור מחיצת אף והסרת כונכיות.
ברצוני לדעת, האם ניתוח זה עלול לפגום בצורתו החיצונית של האף, או שמא נהפוך הוא לייפותו!??

25/11/2018

עישון בתקופת ההחלמה

לפני שבוע ימים בדיוק עברתי ניתוח ישור מחיצה וכריתת כונכיות. האם מותר לעשן סיגריות
חשוב לציון כי מיום הניתוח לא עישנתי בשביל לא ליצור זיהום
לתשובתך אודה

16/11/2018

ניתוח מחיצות באף

אני כיום בן 52 בריא לחלוטין עברתי שתיי ניתוחי מחיצות בגיל 21 ושוב פעם בגיל 37 בערך
היום אני מרגיש שנחיר ימין כניראה סתום חלקית עקב כך קשה לי לינשום ביום יום שאלתי היא האים יש מצב ששוב אני צריך ניתוח שלישי כי גדלה שוב הסחוס או עצם

18/10/2018

ניתוח אף לפתיחת מחיצות

היי,
אני סובל ממחיצות סתומות מאוד ומעוניין לעשות ניתוח
רציתי לדעת אם ישנה אפשרות לעשות ניתוח פלסטי ביחד עם הניתוח למחיצות

18/10/2018

ניתוח מחצית האף

אני מתכוון לעשות ניתוח מחצית האף….אך אני חושש בגלל המצב שלי….שאני החלפתי מסתם לב בעבר ואני נוטל קומדין באופן קבוע…לדילול דם….השאלה שלי….האם מצבי זה מאפשר לי לעשות את הניתוח אי זה מסוכן…

29/09/2018

ניתוח סינוסטיס

כמה זמן אחרי ניתוח FESS מורכב ניתן לחזור לרוץ?

27/09/2018

אני עוסק בצלילה

מתקש לפמפם ברידה אוזן עחת לא נפתחת לי ישלי מחיצה עקומה ושקד שלישי מוגדל מה הסיבה העיקרית האם השקד השלישי או המחיצה ?

14/09/2018

ניתוח אף מחיצות וקונכיות כולל אסטטי

ציפצופים מהאף אחרי חודשיים

30/07/2018

ניתוח SMR+MUCOTOMY+SIMPLE FESS RT

הייתי אצל רופא א.א.ג ובמכתב המלצה לניתוח רשם על הפניה לSMR+MUCOTOMY+SIMPLE FESS RT מה זה אומר כל אחד מהם?

30/07/2018

ניתוח SMR+MUCOTOMY+SIMPLE FESS RT

הייתי אצל רופא א.א.ג ובמכתב המלצה לניתוח רשם על הפניה לSMR+MUCOTOMY+SIMPLE FESS RT מה זה אומר כל אחד מהם?

29/07/2018

דימום

האם יש לי דימום באף ואני 4 ימים אחרי שהוציאו לי את הטמפונים זה משהו שגרתי ?

12/07/2018

איבוד חוש הריח לאחר הניתוח

היי, לפני מספר ימים עברתי ניתוח יישור המחיצות וכריתת כונכיות, אתמול הוציאו לי את הטמפונים מהאף, ומאז אני לא מריחה שום ריח. האם איבוד חוש ריח שכיח לאחר ניתוח והאם חוש הריח חוזר, ואם כן לאחר כמה זמן?

08/07/2018

שינוי בסימטריה של הנחיריים וקושי נשימה

שלום רב
אני בת 34 בזמן האחרון אני מרגישה שקשה לי לנשום יותר מנחיר שמאל… לפני כחודש שמתי לב לשינוי ממשי בצורת הנחיר הוא נהיה צר יותר לפעמים עד כדי כך שהוא נסגר כמעט לגמרי והקושי בנשימה מתגבר
האם תוכלו לעזור לי להבין מה זה?

25/06/2018

כמה זמן אחרי הניתוח המטופל מתחיל לנשום דרך האף

ביום ג 19/6/2018 הבת שלי נוי בת 17.5 עברה ניתוח מחיצה וקונכיות
עד היום 25/6/2018 עדיין לא מצליחה לנשום דרך האף האם סביר?
לפי האינטרנט ההחלמה הסופית אורכת חודשיים
הבת מתחרה בספורט הרכיבה ונאמר לנו שאין שום מניעה לחזור לרכב ולהתחרות אחרי שבועיים גג חודש האם נכון?

28/05/2018

בנושא לניתוח smr

לפני כשבוע עברתי את הניתוח smr ומרגיש יובש בחלל האף השמאלי ובנוסף יש לי בחלל האף פצעים קשים כאלה שאי אפשר להוריד וגם כאב קל בשיניים הקידמיות.
מתי עובר כאב השיניים ? ומה עושים לגבי הפצעים באף ?

23/05/2018

ניתוח סינוסים וישור מחיצה

עברתי אירוע לב לפני שנתיים אני מטופל באספירין באופן קבוע.נקבע לי ניתוח סינוסים וישור מחיצה אך המנתח מסרב לנתח אותי מאחר והקרדיולוג לא מאשר להפסיק את באספירין אני מטופל באספירין קרטייה 100 מ״ג. למותר לציין שאיכות חיי ירודה מאוד בעקבות הדלקת הכרונית בסינוסים. כל הפרמטרים הרפואיים שלי טובים והקרדיולוג ציין במכתב למנתח שאין בעיה לבבית שמונעת ניתוח גם בזמן שאני נוטל אספירין . איך פותרים בעיה כזאת על מנת לשפר את איכות חיי אודה לתשובה Shuki

01/05/2018

שלום אני בת 25 יש לי שאלה דחופה

שלום עשו לי ct אף כתוצאה מקשיי נשימה בלילה וראו שיש לי סטית מחיצת האף, גודש קל באף בקונכיות האם מותר לחכות עםזה מחכה לתשובה מהירה תודה רבה !!!!!
איזה רופא הכי טוןב לקחת לניתומ

01/05/2018

שלום אני בת 25 יש לי שאלה דחופה

שלום עשו לי ct אף כתוצאה מקשיי נשימה בלילה וראו שיש לי סטית מחיצת האף, גודש קל באף בקונכיות האם מותר לחכות עםזה מחכה לתשובה מהירה תודה רבה !!!!!
איזה רופא הכי טוןב לקחת לניתומ

19/04/2018

יובש לאחר ניתוח יישור מחיצה וכריתת קונכיות

אני חש ביובש בחלל השמאלי של האף וזאת כעבור 6 שבועות מאז הניתוח. לא כך חשתי עד הניתוח ולא בשלב ההחלמה. מה עלי לעשות על מנת להקל על עצמי? האם תופעה זו תעבור עם הזמן?

09/04/2018

עגיל באף

אני עוד כמה ימים צריכה לעבור ניתוח יישור מחיצה וכריתת קונכיות – יש לי עגיל בלחץ (קטן) וצמוד.
זה אומר שניתן להסיר איתו רק עם מלקחיים של פירסינג
חייב להוריד אותו לפני הניתוח?
אין אפשרות שיוותרו לי על זה?

17/03/2018

סטיה באףצד שמאל

האם סטיה באף גורמת.ליובש בפה ושאלה נוספת.אם אני לא מעוניינת.להתנתח האם אפשר לחיות עם זה

28/01/2018

ישור מחיצות האף משולב עם כריתת קונכיות

השאלה שלי היא ככה אני החלטתי לעבור ניתוח ליישור מחיצות האף עם כריתת קונכיות .
האם לאחר כריתת הקונכיות אני יסבול מיובש תמידי לאחר התקופה מסוימת ?
אני מאוד חושש מזה
האם אנשים שעברו את הניתוח מחיצה וכריתת קונכיות מרגישים יובש או לא ?
האם לבצא את הניתוח או לא ?

27/01/2018

האם הניתוח מצליח

האם לאחר ניתוח מחיצות האף והסרת קונכיות יהיה שיפור במאה אחוז? או שזה עלול לחזור??

20/01/2018

סחרחורות לאחר הניתוח

אני כשבועיים וחצי לאחר הניתוח (יישור מחיצת אף וצריבת כלי דם בתעלה שמאלית) ומרגיש בימים האחרונים סחרחורות .
האם מצב זה תקין ?

11/01/2018

האם באותו ניתוח של המחיצות אפשר לשלב ניתוח פלסטי להורדת בליטה קלה שיש לי באף

האם באותו ניתוח של המחיצות אפשר לשלב ניתוח פלסטי להורדת בליטה קלה שיש לי באף?
האם זה אותו מנתח או שדורש 2 מנתחים שונים?

02/01/2018

ניתוח קונחייה ומחיצה של האף

עשיתי אתמול ניתוח באף במחיצה ובקונחייה של האף
אני שמה לב שהאף נורא מנופח
מחר אמורים להוריד לי את הטמפונים מהאף
תוך כמה זמן הנפיחות מהאף תרד?

12/12/2017

ניתוח חוזר במחיצה

שלום, אני בן 30, עברתי ניתוח לפני 10 שנים במחיצות, היה שיפור במשך כמה שנים ואז הבעיה חזרה, המחיצה חזרה להיות עקומה ואני היום מתקשה לנשום ולהנות מהחיים. הוצע לי ישר לעשות ניתוח חוזר, אך הוסבר שיש סיכוי לסיבוך כי זה פעם שניה לחור במחיצה ( סיכוי עד 10% לכשל זה), מצד אחד מציק לחיות ככה מצד שני התעורר חשש לסיבוך זה ובכלל אמונה שזה יעזור לי לתמיד.
1. מה הסיכוי והאם הוא גבוה שניתוח שני ממש יעזור לי?
2. מה סיכוי לכשל סיבוכי זה, ועד כמה זה נורא חור במחיצה?
3. שמעתי שיש אולי דרך אלטרנטיבית לניתוח למשל בלייזר האם זה נכון?

תודה רבה רבה

09/12/2017

ניתוח אינדוסקופי

שלום, אני רשומה לניתוח אנדוסקופי ישור מחיצת האף, הקטנת קונכיות תחתונות ואמצועות, אנטרוזטומיה מקסילרית ואתמואידלקטומיה קדמית, האם הניתוח גם ישנה את צורת האף?

07/12/2017

יישור מחיצה וכריתת קונכיות

שלום
אני אמורה לעשות ניתוח ב 17 לחודש , הרופא המליץ על הרדמה מקומית , אבל אמר שאני לא ארגיש כאבים וגם אהיה עם עיניים עצומות , אבל פה ראיתי שרשום שכן מרגישים בלחץ באף .. אז לא יודעת איזה הרדמה כדאי לבחור ואם אלך סופית על ענין ההרדמה המקומית … ניתן להזכיר שהניתוח יהיה ניתוח משולב רפואי וקוסמטי .. אז מה אתם מלמיצים בשבילי ? .. אשמח לקבל מענה ממכם ולכם מכל הלב תודה

06/12/2017

אני אמור לעבור ניתוח מחיצה ולאחר כ40 יום אני צריך לטוס האם יש בעיה אם הטיסה

אני אמור לעבור ניתוח מחיצה ואחרי 40 יום אני צריך לטוס האם יש בעיה לטוס

05/12/2017

על ניתוח לשינוי צורת האף.

האם הניתוח ישנה את הגנים שלי וגם לילדים שלי יהיה אף כזה או שאין שינוי בגן שקיבלתי מההורים שלי?

19/11/2017

ניתוח מחיצות וכונכיות

אני בת 55 פלוס.הרופא המליץ לי על ניתו .מתאי מותר לטוס אחראי ניתוח ואם כדאי לשלב גם קומטי

19/11/2017

ניתוח מחיצות וכונכיות

אני בת 55 פלוס.הרופא המליץ לי על ניתו .מתאי מותר לטוס אחראי ניתוח ואם כדאי לשלב גם קומטי

19/11/2017

ניתוח מחיצות וכונכיות

אני בת 55 פלוס.הרופא המליץ לי על ניתו .מתאי מותר לטוס אחראי ניתוח ואם כדאי לשלב גם קומטי

19/11/2017

ניתוח מחיצות וכונכיות

אני בת 55 פלוס.הרופא המליץ לי על ניתו .מתאי מותר לטוס אחראי ניתוח ואם כדאי לשלב גם קומטי

18/11/2017

כריתת קונכיות האף

לאחר בדיקה, נדרשת הסרה של קונכית האף. מבקש המלצה על הרופא המתאים ביותר

14/11/2017

טיסה לאחר ניתוח fess smr

תוך כמה זמן מרגע ביצוע הניתוח מאושר לטוס? צפויה לי טיסה חודש וחצי לאחר הניתוח

14/11/2017

שינוי קול

הניתוח יכול לגרום לשינוי קול?(ניתוח ליישור מחיצת האף והסרת קונכיות )

25/09/2017

מה ההשלכות?

שלום , עשיתי היום ניתוח למחיצת האף כי היה לי קשה לנשום , רציתי לשאול האם יכול להיות שאני אתחיל לנחור בגלל זה? או שישתנה לי הקול?

17/09/2017

ניתוח smr

שלום, עברתי לפני שבוע ניתוח מחיצת אף, ואני סובל מכאבי ראש וליחה דמית ומרה, כמו כן אני לוקח אנטיביוטיקה אוגמנטין. האם אלו תופעות לוואי לגיטימיות או שעליי לראות רופא?
תודה.

14/09/2017

ניתוח מחיצות האף וכריתת קונכיות

האם מומלץ לי לעבור את הניתוח במהלך שירותי הצבאי? או לחכות לאחר השירות בהתחשב שאני נמצא בשטח. אני מדריך נהיגה מבצעית.
דבר נוסף האם הניתוח ישפר לי את הדיבור לברור יותר?
וכמובן הנחירות האם הן יעלמו?

21/07/2017

דימום מהאף לאחר הניתוח

עשיתי את הניתוח לפני 3 שבועות ויש לי כל כמה ימים דימום בצד אחד. דימום לא קרישתי אלא דליל.
זה בסדר ? או ללכת לביקורת ?

17/07/2017

הסרטון של הניתוח

יש לי שתי שאלות
1 בסרטון מראים כי שוברים את העצם זה הגיוני ?
2 האם הניתוח הזה אמור להדאיג אותי כי אני ממש חושש ?

14/07/2017

ניתוח smr

אני אחרי ניתוח smr +ספייסרים ויש לי בליטה נוראית בצד הניתוח בנוסף האף גדל מאד . אציין שלפני הניתוח אפי היה קטן ויפה והיום אני מזועזע ממנו . לא נאמר לי כלום לגבי שינוי צורתו . האם זה ישתפר ? האם זו רשלנות רפואית? אילו ידעתי הייתי שורד בלי הניתוח הזה .. מה אני עושה עכשיו ?

03/07/2017

ניתוח מחיצת אף

כבר 3 וחצי שנים אני סובלת מדימום מהאף ניסיתי את כל המשחות והן לא עוזרות לי, הדימום הוא בכל ימות השנה ובקיץ הכי גרוע, כבר חודשיים אני סובלת מכאבי ראש ומיום ליום הם רק מתגברים, במיון לפני חודש אמרו לי שאין קשר לבעיה באף (סטיית מחיצה) אבל ביומיים האחרונים אני מרגישה כאבים בנחיר ימין, אני מפחדת מניתוחים, ישלי תור בשבוע הבא לרופא, לא יודעת מה לעשות

19/06/2017

ניתוח מחיצת אף

ישלי עוד יומים ניתוח של המחיצת אף רציתי לדעת את תהליך ההחלמה האם האף ישנה צורתו או נפחו תוך כמה זמן אני יוכל לחזור לשגרה ולצאת ללא נפיחות אני יותר מפחדת מהמראה מאשר הכא
אני מפחדת מהמראה האם תוך שוע אני יוכל לצאת ללא נפיחות?

15/06/2017

מחיצת אף

כמה עולה הניתוח

10/06/2017

חוש ריח

שלום, אני כבר חודשיים אחרי ניתוח אף שעשיתי ( יישור מחיצה והורדת עצם)
ואני פשוט לא מצליח להריח כלום..
ריחות חזקים אני מריח ממש חלש..מתי אמור לחזור לי חוש הריח ?

והאם מותר כבר לעשן סיגריות מבלי לפחד שייפגע בתהליך החלמה או משהו ?
תודה!

01/06/2017

סינוסים

היי
לבעלי יש סינוסים קשים כשהוא מדבר עם אנשים אומרים לו לא לעשות את הניתוח כי הוא לא מצליח והסינוסים חוזרים.
אז השאלה שלי מה אחוז ההצלחה בניתוח?
והאם יש אפשרות שנדבר עם אנשים שעברו והצליח להם?
תודה רבה
שני נחום
0523338662

18/04/2017

ניתוח מחיצה

אני עושה את הניתוח בתאריך 6.6.17
ובתאריך ה13.7.17 אני טס האם זה בסדר לטוס אחרי תקופה של חודש ושבוע לאחר הניתוח?

18/04/2017

ניתוח מחיצה

אני עושה את הניתוח בתאריך 6.6.17
ובתאריך ה13.7.17 אני טס האם זה בסדר לטוס אחרי תקופה של חודש ושבוע לאחר הניתוח?

19/03/2017

מפחדת מאוד מהנטוח מה עושים?

צריכהלעבור ניתוח לכונכיות גדולןת.וכל הזמן אני עם חששות שזה לא יצליח

18/03/2017

מחיצת אף והקטנת קונכיות

לפני כמעט שנה עשיתי ניתוח מחיצת אף והקטנת קונכיות..בהתחלה הרגשתי שיפור ואז הבנתי שלא כל כך…בצד אחד אני יכולה לנשום בערך יותר טוב ובצד שני נכנס פחות אוויר קבעתי תור לניתוח נוסף רק לצד אחד (מחיצת אף) ואני כבר שבוע מתלבטת בעניין הצד שנכנס פחות אוויר ואני יותר בלחץ מהניתוח השני

18/03/2017

מחיצת אף והקטנת קונכיות

לפני כמעט שנה עשיתי ניתוח מחיצת אף והקטנת קונכיות..בהתחלה הרגשתי שיפור ואז הבנתי שלא כל כך…בצד אחד אני יכולה לנשום בערך יותר טוב ובצד שני נכנס פחות אוויר קבעתי תור לניתוח נוסף רק לצד אחד (מחיצת אף) ואני כבר שבוע מתלבטת בעניין הצד שנכנס פחות אוויר ואני יותר בלחץ מהניתוח השני

26/02/2017

ניתוח מחיצת אף וקוסמטי- משולב

היי,
יש לי סטייה קשה של האף לצד שמאל. המליצו לי על ניתוח מחיצות וקוסמטי- משולב.
האם יש סיכוי שלאחר תיקון הסטייה ויישור האף, האף יחזור לסטות?
יש לציין כי אין לי בעיות נשימה, צינון מוגבר או נחירות. נולדתי עם אף עקום :/
וזו הסיבה לשמה אני רוצה לעבור ניתוח אף קוסמטי, שלאחר חוות דעת מספר, המליצו לי על תיקון מחיצה כחלק מהניתוח

25/02/2017

האם הניתוח יכול להשפיע לרעה על היכולת להריח לאחר מכן?

האל יכולה להיות ירידה ביכולת להריח לאחר הניתוח?
תוך כמה זמן אפשר ליזור לפעילות ספורטיבית לאחר הניתוח?
האם התופעה יכולה לחזור?

תודה

24/02/2017

4 שנים אחרי ניתוח מחיצה

האם זה יכול לחזור? כי מצטבר לי מין ריריות דם שכל הזמן אני מוציא מהנחיר ואחרי יום שוב נבנה מחדש מה זה יכול להיות?

16/02/2017

האם ניתן לטוס שבוע לאחר ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות האף – SMR?

האם ניתן לטוס שבוע לאחר ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות האף – SMR?

12/02/2017

חוש ריח אחרי ניתוח FESS

לפני שישה ימים עברתי ניתוח שני להוצאת פוליפים באף שכלל הפעם גם כריתת חלק מהקונכיה התחתונה וישור מחיצה.
לאחר הניתוח הראשון שבתי תוך יום להריח טוב. הפעם האף נפתח אחרי 3 ימין ואני בקושי מריח וגם זה לא קבוע.
האם טבעי אחרי הניתוח שאני בקושי מריח או שזה מעיד על פגיעה בחוש הריח?
תודה

08/02/2017

נפיחות בחיך העליון לאחר ניתוח מחיצת האף

שלום וברכה,
לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח ישור מחיצה וקונכיות וגם סינוסים (SMR ו FESS)
יש לי חלק קטן בחיך העליון, מאחורי השיניים הקידמיות, שהוא קצת נפוח, כמו כדור קטן.
האם זה תקין? זה הולך ומשתפר אבל עדיין נפוח כמו מיד אחרי הניתוח….

12/01/2017

טמפוני אף לשבוע

עברתי ניתוח תיקון מחיצות והוצאו לי הטמפונים לאחר 48 שעות. ואז נאמר לי שיש לי עוד טמפונים יותר עמוק שאותם יוציאו בהרדמה מקומית עוד 10 ימים.
מכיר את זה? אני לא אוכל לנשום מהאף כל הימים האלה?

04/12/2016

הפרעות נשימה וזימון לניתוח

בבדיקת סיטי_ קיימת סטייה ניכרת של מחיקת האף לצד ימין מלאות פוליפיאדית קשה בתאיה אתמואיד יותר מימין עיבוי פולאפידי ספנואידלי דו צדדי הנאזופריקס ללא סטיות מלאות ניכרת בכינוס המקסימים מ ימין עם חסימת הomc פוליטים מרובים בחלל האף כונכות האהובות הצרות אפיק קשה .
אשמח לקבל הסבר מקוצר בשפה פשוטה ל מושגים הנ”ל כמה זמן הניתוח ומשך ההחלמה
יש לציין שלפני כ 30 שנה עשיתי ניתוח סינוסים כעט אני בגיל 66
בתודה.

22/11/2016

כריתת קונכיות

שלום.
קיבלתי הפניה לביצוע ניתוח של יישור מחיצה וכריתת קונכות.
האם תוכל בבקשה להסביר לי על תופעות הלוואי או המשמעות של כריתת הקונכות ?
האם יש סכנות לכריתתן ? האם אני אפסיד משהו בעקבות הכריתה ?
לגבי ישור המחיצה, האם יש שינוי במבנה בחיצוני של האף ?

במידה ואחליט לבצע את הניתוח אצלכם, כמה זמן מראש יש להזמין תור וכמובן מה העלות ?
יש לי ביטוח בריאות פרטי, האם אתם מטפלים בכל הביריוקרטה מול הביטוח ?

תודה על העזרה,
שחף

14/11/2016

ניתוח יישור מחיצה, סינוסים וקונכיות

שלום,
לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח יישור מחיצה, פתיחת סינוסים. מכייון שצד ימין היה חסום לגמרי עקב צלקות כרתו לי לגמרי את הקונכיה התחתונה בו (בצד שמאל לא נגעו אבל הקונכיה שלי שם קטנה מאוד מטבעה)
לאחר שבועיים הוציאו לי את הסטנד מנחיר ימין ומאז יש לי יובש מטורף בגרון, טעם של אוכל שנשאר בפה לאחר ארוחה, קושי לדבר וכאבי ראש תוך כדי דיבור.
לציין שברקע יש לי מחלה אוטואימונית ולכן תמית סבלתי ממעט יובש אך עכשיו המצב בלתי נסבל.
ממה שהבנתי הסרת הקונכיה גרמה לכך שאין מה שיסנן וילחח את האוויר ולכן נוצר היובש. שום טיפול לא עזר ולכן אני מתחיל לברר לגבי ניתוחים בחול להשתלת קונכיה מדומה (ניתוח המבוצע לאנשים הסובלים מתסמונת האף הריק)
אשמח לשמוע דעתכם בנושא וכן פתרונות אפשריים נוספים שכן המצב כיום בלתי נסבל מבחינתי
תודה

13/11/2016

החלמה לאחר ניתוח

הבת שלי עברה את הניתוח לפני שבוע… נאמר לנו שאסור לקנח את האף, רק לנגב בעדינות אם יש הפרשות… כמה זמן אסור לקנח את האף?

03/11/2016

קשיים נשימתיים שמאוד מפריעים הן מבחינה נפשית והן שכלית(ריכוז וכד)אצל אדם בעל פורט ויין סטין-והמגיומה באזור האף

ב”ה
אני סובל מפורט ויין סטין חיצוני -על חצי פנים
וכן מהמגיומה פנימית בתוך האף

כמו כן מסטיית מחיצת האף ומפוליפים מוגדלים.
המצב הנשימתי מהאף משפיע ריגשית ושכלית-אני יודע כי אחרי הרדמה וכיווץ הפוליפים עי רופאים הרגשתי טוב רגשית ובעית הריכוז נעלמה.הרגשתי שנכנס הרבה יותר חמצן או אויר לאזור המצח.

לצערי הרופא שהוא ראש מחלקה בביח חשוב -טען שניתוח לא כדי לקיים שכן מלכתחילה אחוזי ההצלחה בניתוח זה הוא נמוך.על אחת כמה – במצבי שהאזור גדוש בכלי דם.

רציתי לשאול-
האם יש פיתרון אחר להכנסה של יותר חמצן לראש ?
אני שואל כי אני מרגיש שהדבר משפיע עלי מאוד ,אחרי הכיוץ הזמני של הפוליפים(שהרופא אמר שמדובר במשהוא שאסור לעשות קבוע -שהחומר באופן קבוע יגרום נזק לאף)הרגשתי רגוע מאוד ומרוכז מאוד.
האם ניתן להחדיר מעים סטנס (כמו בלב)כדי לישר ולשפר את הזרימה של האויר?
אם לא האם הסיבה היא הבדלי הגודל-ז”א שמדובר במשהוא גדול הרבה יותר מסטנס?

תודה רבה
אשמח מאוד אם תעזרו לי.

25/10/2016

זמן החלמה עד שיתאפשר לבצע פעילות גופנית מסוג הכושר קרבי

אם אני יעבור את הניתוח הזה רשום שרק אחרי שבועיים אנימיוכל לחזור ולעסוק בפעילות גופנית האם זה מכליל אץ האפשרות של הכושר קרבי מבין סוגי הפעילות הגופני התתאפשר לאחר שבועיים מן הניתוח? כושר קרבי כולל זחילות ואימונים כוח קשים ולכן אני מודאג שאם אני יוצא את הניתוח זה יפגע באימונים שלי

25/10/2016

סטרונאז

שלום ד”ר
אני סובל מהתמכרות לטיפות אף מזה כשנתיים לערך, לאחרונה הייתי רצל רופא אאג והוא נתן לי טיפול בסטרונאז. השאלה שלי היא כיצד יש לנהוג עם עישון בזמן הטיפול בתרסיס.
תודה מראש

20/10/2016

תחושת אף סתום

בני עבר ניתוח מחיצת במחיצת האף והקונכיות. לאחר כמה זמן יחוש הקלה ואף פתוח?
כרגע כל הזמן מתלונן על אף סתום

תודה

12/10/2016

זמן התאוששות וחזרה לשגרה מלאה.

שלום ד”ר
אני עובד בים במועדון צלילה עשיתי ניתוח לפני כ-חודש ורציתי לשאול מתי אפשר לחזור לצלול בים לעומק של 20-30 מטר, הבנתי כשיש לחץ של עוד כמה אטמוספרות זה יכול להיות בעיה והמחיצה עלולה להישבר. תודה

12/10/2016

זמן התאוששות וחזרה לשגרה מלאה.

שלום ד”ר
אני עובד בים במועדון צלילה עשיתי ניתוח לפני כ-חודש ורציתי לשאול מתי אפשר לחזור לצלול בים לעומק של 20-30 מטר, הבנתי כשיש לחץ של עוד כמה אטמוספרות זה יכול להיות בעיה והמחיצה עלולה להישבר. תודה

12/10/2016

זמן התאוששות וחזרה לשגרה מלאה.

שלום ד”ר
אני עובד בים במועדון צלילה עשיתי ניתוח לפני כ-חודש ורציתי לשאול מתי אפשר לחזור לצלול בים לעומק של 20-30 מטר, הבנתי כשיש לחץ של עוד כמה אטמוספרות זה יכול להיות בעיה והמחיצה עלולה להישבר. תודה

12/10/2016

זמן התאוששות וחזרה לשגרה מלאה.

שלום ד”ר
אני עובד בים במועדון צלילה עשיתי ניתוח לפני כ-חודש ורציתי לשאול מתי אפשר לחזור לצלול בים לעומק של 20-30 מטר, הבנתי כשיש לחץ של עוד כמה אטמוספרות זה יכול להיות בעיה והמחיצה עלולה להישבר. תודה

12/10/2016

זמן התאוששות וחזרה לשגרה מלאה.

שלום ד”ר
אני עובד בים במועדון צלילה עשיתי ניתוח לפני כ-חודש ורציתי לשאול מתי אפשר לחזור לצלול בים לעומק של 20-30 מטר, הבנתי כשיש לחץ של עוד כמה אטמוספרות זה יכול להיות בעיה והמחיצה עלולה להישבר. תודה

17/09/2016

ניתוח מחיצות וחוש הריח והטעם

ביתי עברה ניתוח מחיצות, כונכיות והרחבת סינוסים ביום ראשון, כרגע ההחלמה סבירה אך טוענת שעדיין אין לה טעם וריח. האם זה נורמלי? והאם בניתוח כזה יכולים לפגוע בעצבים הנ”ל. תודה

13/09/2016

בליטת עצם לאחר 20 שנה של ניתוח אף

עברתי ניתוח באף ליפני כ 20 שנה
לאחרונה יצאה לי בצד ימים גולה / עצם מאוד כואב בצד ימין של האף, מאוד נפוח ואני ממש מרגישה עצם או גולה בולטת לצד האף… מה זה יכול להיות? אודה מראש אריאלה

06/09/2016

ניתוח ישור מחיצה האם וקונכיית האף

שלום רציתי לבדוק האם ניתוח ישור מחיצה האם וקונכיית האף לאחר הניתוח אני אפסיק לנחור האם זה יעזור. תודה

עמוד 1 מתוך 41234

שאלות נוספות בנושא: ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות האף – SMR

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים