סינוסיטיס – Sinusitis

סינוסיטיס או בשמה המקצועי רינוסינוסיטיס – Rhinosinusitis היא דלקת של הסינוסים והאף. במחלה זו, בדומה לדלקות אחרות, הגוף מפעיל את המערכת החיסונית, וכחלק מתהליך זה יוצר דלקת. 
בישראל כ-850 אלף איש סובלים מסינוסיטיס בעיקר בחורף בעת הופעת שפעת, ובארה”ב הופעתה רחבה עוד יותר וכ-40 מיליון איש לוקים בה בשנה. זאת ועוד שכיחותה של המחלה בצורתה הכרונית עולה בשנים האחרונות ככל הנראה בשל העלייה בזיהום אוויר ובשל אמידותם הגוברת של חיידקים לאנטיביוטיקה, הניתנת כתרופה לסינוסיטיס.


סרטון הסברה על סינוסיטיס (באנגלית)

מהלך מחלת הסינוסיטיס

דלקת סינוסים מופיעה לרוב בשל חדירת מזהם: חיידק, וירוס או אחר לחלל הסינוסים באף. הגוף שמזהה את החדירה מנסה להגן עצמו מפני המזהם ומפעיל את מערכת החיסון. הפעלת מערכת החיסון גורמת להגברה של זרימת הדם לאזור המזוהם וכן להגברת הפרשה של הריריתההפרשה המוגברת גורמת לאי נוחות, ולעיתים אף תוביל לחסימת פתחי הניקוז של הסינוסים. אם נגרמת חסימה כזו היא יכולה להוביל להצטברות ההפרשה בסינוס. בחלק מהחולים, הסובלים ממחלות סינוסים כרוניות, תיתכן הופעה של פוליפים – גדילה של הרקמה הרירית בצורה הדומה לענבים, שמחריפים את הסימפטומים של המחלה.
חשוב לציין שלמחלה קיימות שני אופני הופעה: הופעה חדה והופעה כרונית. הופעתה החדהחריפה של הסינוטיסיס מוגדרת כהופעה שנמשכת תקופה של שבוע עד שבועיים, זוהי צורת ההופעה הנפוצה. סינוסיטיס כרונית תוגדר ככזו כאשר המחלה נמשכת תקופה העולה על שלושה חודשים.
בהופעה חדה של סינוסיטיס הגוף מצליח להתגבר על המזהם שחדר ללא טיפול או בעזרת טיפול אנטיביוטי. מאידך בהופעה כרונית או שהגוף אינו מצליח להתגבר על המזהם שחדר או שהגורם לסינוסיטיס הוא אחר ולאו דווקא חדירה של מזהם.
באלרגיה בה הפרשת הריר באף גדלה בשל חשיפה לגורם חיצוני כמו אבקני פרחים, כל זמן שהגורם החיצוני יימצא באזור או שינתן טיפול מתאים, ההפרשות ימשכו ויגבירו את הסינוסיטיס שיופיע באופן כרוני.

סינוס פרונטלי

דלקת בסינוס הפרונטלי דרך צילום רנטגן

סינוסיטיס – סימפטומים

הצטברות ההפרשה בחלל הסינוסים יכולה להוביל לתחושת לחץ בסינוסים וכן לכאבי סינוסים. תחושת הלחץ והכאב יופיעו באזורים בהם נמצאים הסינוסים ולכן כאבי ראש, כאבי עיניים, כאבי שיניים וכאב בפנים יכולים להופיע. בנוסף לכאבים ההפרשה המוגברת חוסמת מעבר של ריחות, ועל כן תגרום להפרעה בחוש הריח ובחוש הטעם. כמו כן יופיע שיעול יבש, תופיע תחושה של גודש באף, וכן הפרשת נזלת מהאף וליחה מהלוע. בנוסף לכך לעיתים סינוסיטיס תגרום לדלקות אוזניים, לעיתים מקרים של דלקות אוזניים חוזרות יתגלו כסינוסיטיס “מוסתר”, בעיקר בילדים.
בסינוסיטיס חדה, המופיעה לרוב לאחר דלקת בגרון או דלקת באזור חלל הפה, תיתכן גם הופעה של חום וחולשה כללית. מנגד, בסינוסיטיס כרונית, הופעתם של כאבים חדים ולחץ אינה נפוצה, אך העובדה שהמחלה מפריעה למהלך נשימה תקין יכולה לגרום להפרעות בשינה ולכן לעייפות כרונית, ובנוסף להחמיר התקפי אסתמה.

סינוסיטיס אבחון

על מנת לבצע אבחון של סינוסיטיס, יבצע הרופא בשלב הראשוני תשאול מלא ויוודא שהסימפטומים אותם אתם חשים תואמים הופעה של סינוסיטיס. כאשר מדובר בסינוסיטיס הסימפטומים הייחודיים שצויינו לעיל יזוהו, ואז יעבור הרופא לבדיקה גופנית. הבדיקה הגופנית כוללת גם בדיקה כללית של האף, האוזן והגרון וכן בדיקות ייחודיות ספציפיות, כגון בדיקה באמצעות אנדוסקופ שתסייע לרופא באבחון.

מכשיר לאבחון סינוזיטיס

 אנדוסקופ

אנדוסקופ הוא מכשיר המכיל סיב אופטי דק המשמש כפנס, בעזרתו יכול הרופא להסתכל אל תוך חלל האף ולבדוק אותו.
לפני תחילת הבדיקה הרופא יזליף כמה טיפות של חומר הרדמה מקומי, שטעמו מריר, לתוך חלל האף, כדי להפחית את חוסר הנעימות הכרוך בבדיקה.השפעתו של חומר ההרדמה תפוג לאחר כרבע שעה. לאחר ההזלפה יחל הרופא בבדיקה שאורכת כדקה. הוא יבחן את חלל האף, יבדוק את מבנהו ואת מבנה מחיצות האף. כמו כן הוא יבדוק את אזור חוש הריח, את הריריות, את אופי ההפרשה וכן את מוצא הסינוסים. הרופא יחפש ממצאים המעידים על סינוסיטיס כמו חסימה של מוצא הסינוסים או המצאות פוליפים או אדמומיות בריריות.

סינוסים

מבט על הסינוסים בעזרת אנדוסקופ

בנוסף לבדיקה אנדוסקופית, יתכן כי על מנת להגיע לאבחון סופי ידרשו בדיקות נוספת. בדיקות אלו כוללות לקיחת דגימה מנוזל ההפרשה באף וכן בדיקת CT המאפשרת מבט אל תוך הסינוסים.
בדיקת CT היא בדיקה המאפשרת מבט על חלקו הפנימי של הגוף, בעזרת שימוש בטכנולוגיית רנטגן מתקדמת. הבדיקה מאפשרת לרופא לראות חתכים של אופקיים של הגולגולת שבתוכם נמצאים הסינוסים וכך לזהות באופן טוב יותר את מקור המחלה, כפי שמופיע בתמונה למטה. בדיקת CT תעשה כאשר יתכן שהגורם לסימפטומים אינו סינוסיטיס, כאשר ישנה החמרה במצב הסינוסיטיס, או לפני ביצוע טיפול ניתוחי – FESS.

סינוסיטיס

צילום CT. ניתן להבחין בהופעה של סינוסיטיס כרונית

סינוסיטיס – טיפול

במקרים רבים סינוסיטיס תעבור גם ללא טיפול רפואי או בסיוע טיפול טבעי. עם זאת, בשל קרבת הסינוסים למוח והסיכון לסיבוכים, על אף שהם נדירים, חשוב להיות ערניים למצב מחלתכם, ולהגיע לייעוץ אצל רופא. לפני הגעה לייעוץ אם אתם חשים בסימפטומים, שאינם קשים תוכלו לנסות להקל עליהם בעצמכם.
אם מופיע כאב קל, תוכלו להפחיתו בעזרת משככי כאבים סטנדרטיים כגון אקמול, או להשתמש ב”תרופות סבתא” לסינוסיטיס הכוללות חימום של האזור הכואב בפנים, שאיפת אדי אקליפטוס ועוד. במידה ותרצו להוריד את הגודש באף תוכלו להשתמש בטיפול טבעי בסינוסיטיס ולבצע שטיפה של האף עם מי מלח, או להשתמש בטיפות אף, הנמכרות בבתי המרקחת, באופן מבוקר. יש לשים לב כי לא מומלץ להשתמש בטיפות אף למשך יותר משלושה עד חמישה ימים כיוון שבשימוש ממושך הן עלולות להחמיר את המחלה.

טיפול בסינוסיטיס עצמה, ולא רק בסימפטומים, ניתן בהתאם לאופייה של המחלה, כאשר יתכן כי סינוסיטיס עם הופעה חדה לא תטופל באותו האופן כמו סינוסיטיס כרונית. חשוב לזכור כי מטרת הטיפול לסינוסיטיס בין אם תרופתי ובין אם ניתוחי היא להקל על הסימפטומים בהרגשה הכללית באופן משמעותי, גם אם לא להביא לריפוי מלא. 
כאשר הופעת הסינוסיטיס היא חדה ואין הקלה בסימפטומים לאחר כחמישה ימים, ימליץ הרופא, לאחר שבוצע האבחון ונמצא זיהום חיידקי, על טיפול אנטיביוטי שנמשך בין שבוע לעשרה ימים.
אנטיביוטיקה ניתנת כתרופה לסינוסיטיס, על מנת למגר את החיידק שחדר לסינוסים באף וגורם למחלה. לעיתים אם האנטיביוטיקה אינה עוזרת כיוון שמדובר במזהם עמיד או פטרייתי יבצע הרופא בדיקות נוספות לזיהוי המזהם וישנה מינון או סוג של אנטיביוטיקה בהתאם לתוצאות.
נוסף על כך יתכן כי הרופא ימליץ על טיפול בסימפטומים בעזרת תרופות המפחיתות גודש הניתנות בטבליות או בסירופ. תרופות המסייעות בפנוי ליחה ובהורדת הצמיגות דוגמת מוקוליט ייתכן ויומלצו על ידי רופא כדי להקל על הסימפטומים. לעיתים ינחה הרופא, בעיקר בהופעה כרונית של המחלה על שימוש במשאף סטרואידים. סטרואידים הינם חומרים העוזרים בהפחת סימני הדלקת וכך מסייעים בטיפול ובהקלה על הסימפטומים.
במקרים בהם המקור לסינוסיטיס הוא אלרגיה יתכן והטיפול יכלול גם תרופות כגון אנטי-היסטמינים המפחיתות את סימני האלרגיה וההפרשה. יש לציין כי הטיפול בסינוסיטיס בהריון אינו שונה מזה הניתן במקרים אחרים.
כאשר מדובר בדלקת חריפה שאינה מגיבה לטיפול או כאשר יש צורך לטפל בסינוסיטיס כרוני, יתכן ויהיה צורך בשטיפת סינוסים, או בניתוח סינוסים הנקרא FESS – Functional Endoscopic Sinus Surgery על מנת לטפל בבעיה.


ניתוח פתוח להרמת סינוס

סינוסיטיס שמקורה בשיניים – סינוסיטיס אודונטוגנית

למרות שלרוב הסיבה לדלקת בסינוסים היא סיבוך של דלקת גרון או דלקת בחלל הפה, אחד מכל עשרה מקרים של סינוסיטיס – מקורו הוא בשינייםהסינוסים המאקסילאריים, הגדולים מבין הסינוסים, גובלים בחלקם התחתון בעצם המאקסילה ממנה נובטות השיניים הטוחנות.
כאשר אנו נולדים, עצם המאקסילה היא עבה ומהווה חוצץ בין הסינוס לשיניים, אך עם השנים והתרחבות הסינוס היא הופכת דקה יותר ויוצרת מצב בו שורש השן קרוב לחלל הסינוס. לעיתים זיהום בשיניים מגיע עד לשורש השן ועלול להתקדם, לפגוע בסינוס ולגרום לסינוסיטיס. בנוסף בעקבות הקרבה הסינוס יכול להיפגע בעת ביצוע ניתוחי שיניים, היכולים לגרום לקריעה ברקמה הרירית שבסינוס ולהוביל גם לדלקת בסינוסים.

בעבר הסיבה לשכיחות התופעה הייתה זיהומים קשים בשיניים שהתפתחו לדלקת סינוסים, אך כיום עם התפתחות תחום הפה והלסת הסיבה הרווחת היא דווקא הליכים כירורגים בשינייםהליכים כגון עקירת שיניים או הליכים ניתוחיים כגון שיקום מישנן בעזרת שתלים – השתלת שיניים, נפוצים מאוד, ומבוצעים באופן תדיר על ידי רופאי הפה והלסת ורופאי השיניים לשם שיפור איכות החיים ושיקום השיניים של המטופלים.

מאז שנות השבעים, על מנת לבצע השתלת שיניים טובה יותר, בעלת אחיזה חזקה יותר מבצעים רופאי הפה והלסת הליך ניתוחי הנקרא הרמת סינוס, שהוא למעשה ניתוח סינוסים. בהליך זה חודר הרופא את עצם המאקסילה הדקה ומשתיל תוסף עצם בחלל הסינוס אליו הוא מחבר את שתלי השיניים. הליך זה כמו גם פעולות פחות חודרניות יכולות להוביל לזיהום בסינוס ולדלקת בסינוסים – Sinusitis.
כאשר מקור הסינוסיטיס הוא בשיניים, התלונות הנפוצות ביותר בניגוד לסינוסיטיס ממקור אחר יהיו כאבים חדים בשיניים האחוריות ותחושה של נזלת מוגלתית המלווה בריח רע.

טיפול לסינוסיטיס שמקורה בשיניים

במקרים אלו של סינוסיטיס, אנטיביוטיקה היא הטיפול המועדף. במקרה של סינוסיטיס ממקור השיניים, חשוב שיתוף הפעולה בין רופא השיניים לרופא אף אוזן גרון – אא”ג. 
כאשר רופא שיניים או רופא פה ולסת מבצעים שיקום מישנן או עקירה, פעמים רבות הם אינם מתייחסים להשפעות פעולתם על הסינוסים כיוון שזה אינו תחום עיסוקם. 
מנגד רופא אף אוזן גרון המטפל בסינוסים המאקסילארים פחות מודע להשלכות של הטיפול על השיניים ויכול לגרום לפגיעה בהן. על כן, שיתוף פעולה זה יכול למנוע את המצבים הללו בהם המטופל מקבל טיפול לבעיית השיניים בלבד או טיפול בסינוסיטיס בלבד, ולאפשר מבט כולל על בעיית המטופל.
לעיתים שיתוף הפעולה בין הרופאים מסייע למנוע ביצוע הליכים ניתוחיים חוזרים, הנדרשים בשל סיבוכים. הטיפול המשולב יוכל להניב אבחנה מהירה יותר, טיפול יעיל, ולעיתים אף מניעה של סינוסיטיס.

שיתופי פעולה נוספים, וניתוחים משותפים לרופאי שיניים ולרופאי אף אוזן גרון

שיתופי הפעולה בין רופא אא”ג לרופא שיניים יכולים להיות מגוונים. אבחנות משותפות או ייעוץ הן הנפוצות ביותר. לעיתים יפנה רופא השיניים מטופל לייעוץ אצל רופא אא”ג לשם בדיקה מדוקדקת של הסינוסים. במקרים אחרים למשל כאשר מתגלה שן כלואה בחלל הסינוס יפנה דווקא רופא אא”ג לרופא השיניים בכדי שזה יחווה את דעתו.
בנוסף, שיתוף פעולה זה יכול לאפשר שיקום מישנן הכולל הליך הרמת סינוס גם במטופלים הסובלים מסינוסיטיס כרוני או במקרים בהם ישנם פוליפים ברירית הסינוסים. פוליפים או סינוסיטיס כרוני יגרמו לרגישות יתר של הרירית וכן לסיכוי גבוה יותר לפגיעה בה בעת ניתוח לשיקום השיניים, לכן השילוב של הרופאים במקרים כאלו הוא חשוב, ויכול להעלות את סיכויי ההצלחה של שיקום המישנן.

שיתופי פעולה נוספים יעשו בכדי לטפל במעבר קבוע שנוצר בין חלל הפה לסינוס המקסילארי בעת עקירת שן או הליך ניתוחי בשיניים. לעיתים כאשר מצב המטופל ידרוש זאת יבוצעו פעולות כירורגיות משותפות לשיקום המישנן. רופא הפה והלסת יבצע את הליך שיקום המשנן בעוד רופא האא”ג יבצע באותו הזמן שטיפת סינוסים שיוריד את הסיכוי להתפתחות סינוסיטיס, וימנע מצב של ניתוח נפרד לניקוי הסינוסים.
ניתוח משולב זה עורך כארבע שעות ומצריך אשפוז קצר. למרות זאת בהשוואה לניתוחים המבוצעים על ידי כל רופא בנפרד זמן השיקום מתקצר בהרבה מתקופה של שישה חודשים לתקופה של שישה שבועות.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

166 שאלות גולשים בהמשך העמוד

08/02/2020

טיפול אנטיביוטי בסינוסיטיס לסירוגין 4 חודשים ועדיין יש נוזלים בסינוסים

תשובה של בדיקת ה-CT
1.מחיצת האף בקו אמצע
2.רירית האף שמורה
3.לוע האף שמור
4.קונכות האף אטרופיות
5.אין עדות לקונכה בולוזה
6.מלאות בכל חלל מערת הלסת השמאלית ,בסמיכות נוזל סמיך .
לציין קצות שתלי שיניים בחלל מערות הלסת השמאלית עד עומק 1 ס”מ
7.מערת הלסת הימנית עם עיבוי רירית קל בקרקעית
8.מלאות בתאים אתמואידלים משמאל
9.הקומפלקסים האוסטאומיאטלים פתוחים
10.מלאות בסמיכות רקמה ונוזל סמיך במערת המצח השמאלית
11.מערות הספנואיד מאווררות היטב
12.המבנה הגרמי שמור .

אשמח לדעת מה דעתכם על הטיפול הדרוש לסילוק המחלה

תודה

18/01/2020

סינוסיטיס

לפני כ 10 חודשים בצעתי הרמת סינוס לצורך שתלים . לאחר זמן קצר החלו תופעות של נזלת צהובה סמיכה . וכאבים במצח . וכל פעם שהורדתי את הראש הרחתי ריח של סירחון . רופא המשפחה נתן לי מוקסיפן לשבוע ולא עזר . לאחר מכן קבלתי זינט ל 10 ימים היתה הקלה וכאשר הפסקתי הכל חזר . בקרתי אצל א.א.ג והוא איבחן אלגריה ונתן לי אריוס למשך 30 יום .לקחתי במשך 20 יום כאשר לא ראיתי הקלה הפסקתי . כיום אני סובלת מאותן תופעות כאבים במצח נזלת צהובה וריח לא נעים .

18/01/2020

סינוסיטיס

לפני כ 10 חודשים בצעתי הרמת סינוס לצורך שתלים . לאחר זמן קצר החלו תופעות של נזלת צהובה סמיכה . וכאבים במצח . וכל פעם שהורדתי את הראש הרחתי ריח של סירחון . רופא המשפחה נתן לי מוקסיפן לשבוע ולא עזר . לאחר מכן קבלתי זינט ל 10 ימים היתה הקלה וכאשר הפסקתי הכל חזר . בקרתי אצל א.א.ג והוא איבחן אלגריה ונתן לי אריוס למשך 30 יום .לקחתי במשך 20 יום כאשר לא ראיתי הקלה הפסקתי . כיום אני סובלת מאותן תופעות כאבים במצח נזלת צהובה וריח לא נעים .

27/11/2019

טשטוש ראיה כשיש סינוסיטיס

שלום
אני כרגע סובלת מסינוסיטיס ויראלי והתחלתי לראות מטושטש בעין אחת (שבה גם יש את הכאב והלחץ האופיני לסינוס) אינני חובשת משקפים ולא סבלתי בעבר מבעיות ראיה
האם זה נובע מהסינוס או שיש מקום לדאגה?

18/09/2019

רירית מעובה

שלום רב אשמח לתשובה כבר עובדת עצות שנים רבות סובלת מנזלת אלרגית משתמשת בספרי סטרונס בחצי שנה האחרונה ביצעתי mri מוח וגילו שיש רירית מעובה מאוד בעל אופן שפיר הלכתי לרופא ביצע בדיקה עם מצלמה וראה שהרירית מעובה אני סובלת מאוד מכאבים חזקים באף ובלסת העליונה בלי בעיית שיניים נאמר שזה תקין וגם ביצעתי צילום סינוסים רואים את הרירית גדולה ואין מה לעשות אשמח לשמוע דעתך והאם רירית מעובה בעל אופן שפיר יכולה לגרום לכאבים כאלה סובלת ממש תודה רבה

01/08/2019

חשד לסינוסיטיס

שלום, אני חווה תסמינים רבים ומבלבליפ ואשמח לעזרה.
במשך שבוע חוויתי תסמינים של צינון, כאבים בשיניים העליונות, נזילה מאף (ללא נזלת מוגלתית), והמון התעטשויות, ללא שיעול או ליחה.
כעת מזה שבוע נפיחות בשני צידי האף וגם מעט בלחי, כאבים עזים בחלק האמצעי של גשר האף, כאבים בחלק העליון של הראש ובגלגלי העיניים. נוטלת אוגמנטין אך ללא עזרה.
האם ככל הנראה האבחנה היא סינוסיטיס או שיש לדאוג ממשהו אחר ?

02/05/2019

סינוסיטיס

אני סובלת מסינוביטיס כמה שנים. התאשפזתי 3 פעמים. כמויות רבות של אנטיביוטיקה. האם כדאי לעשות ניתוח סינוסים? למה ככ נמנעים ממנו?

06/03/2019

סינוסיטיס

אני סובלת מהסינוסים מאז שאני זוכרת את עצמי… כשהייתי קטנה הייתי באשפוז שבעקבותיו צד שמאל התרפא וצד ימין לא.
אני עד עכשיו סובלת מהסינונים בצד ימין, לא סובלת מכאבי ראש או חום רק תחושת צינון תמידית וקצת לחץ כמו כן הקול שלי תמיד נשמע מצונן ( מפריע לי מאוד מבחינה אסתטית)
הזנחתי עד עכשיו אבל אשמח לדעת מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה הגאונית הזאת?

03/03/2019

תהליך פוליפואידי במערת הלסת מצד ימין.

שלום רב,
עשיתי סיטי צוואר ובפיענוח היה כתוב שראו תהליך פוליפואידי במערת הלסת מצד ימין.
מה זה אומר?
מה הטיפול?
תודה רבה
אלוש

23/02/2019

חושב שיש לי סינוסיטיס

היי אני בן 22 כרגע בגואטמלה והתחיל לי כאב עמום יחסית(לחץ) משמאל לאף, וגם קצת בלסת העליונה בצד שמאל, לדעתי זה סינוסיטיס.. האם כדאי לי ללכת להיבדק אצל רופאה? לקחת כדורים? או פשוט לחכות שיעבור?
תודה מראש

23/02/2019

חושב שיש לי סינוסיטיס

היי אני בן 22 כרגע בגואטמלה והתחיל לי כאב עמום יחסית(לחץ) משמאל לאף, וגם קצת בלסת העליונה בצד שמאל, לדעתי זה סינוסיטיס.. האם כדאי לי ללכת להיבדק אצל רופאה? לקחת כדורים? או פשוט לחכות שיעבור?
תודה מראש

17/02/2019

האם יש קשר בין דלקת סינוסים כרונית והתקפי ורטיגו?

אני סובל מזה שנים מסינוסיטיס כרוני. במקביל אני סובל מדי פעם מהתקפי ורטיגו קשים. לפני כשנתיים ביצעה רופאת א.א.ג ניקוז – וכתוצאה מכך אושפזתי למשך כ 10 ימים עם נפיחות קשה בחלק השמאלי של הפנים והפרשות מהעין השמאלית (טופלתי באנטיביוטיקה ורידית מאסיבית). לאחרונה רופאת א.א.ג התנה לי טיפול אנטיביוטי בכדורים למשך חודשיים וחצי ברציפות . הבעיה עדיין קיימת – וגם התקפי הורטיגו. אני ממש מייחל לפתרון רפואי…

07/12/2018

סינוס

אני סובלת כבר מעל ל 3 שנים מליחה שמונעת ממני לבלוע אוכל.
עשיתי צילום ונמצא
התעבות של רירית בסינוסים המקסילרייםס. 
מה זה אומר??

04/12/2018

טיפול בסינוסים

יש לי סינוסיטיס כרוני מעל כ-8 חודשיים
תחילה עשיתי רנטגן (פחות אפקטיבי לבירור סינוסיטיס)
תוצאות הרופאה היא שלא היה לי כלום אך, עדיין אף סתום וכאבים במרכז הראש עם תחושה של ״נזלת אחורית״
לאחר צילום אולטרסאונד נמצא כי יש עיבוי של רירית בסינוסים האתמותאידים,מסקילארים ופרונטליים
רופא א.א.ג המליץ על סטארונז פעמיים ביום למשך שלושה חודשים ופעם ביום טלפסט גם למשך שלושה חודשים .
האם זה הטיפול היחיד שניתן לבצע? כייון שאני לא מרגיש שיפור לאחר כבר כחודש של טיפול

03/10/2018

טיפול בסינוסיטיס כרוני ושיעול ממושך.אולי יש לך תשובה

אני סובלת מסינוסיטיס כרוני המון שנים. לפני חודש התחלתי עם שיעול תורדני וכבד חום ללא ליחה. גילו לי דלקת ראות מימין. קיבלתי שני סוגי אנטיביוטיקה zeto ו zinnat .לאחר כמה ימים שכבר הפסקתי את הטיפול שנמשך 10 ימים. קיבלתי נזלת חזקה שנמשכה כמה ימים. עכשיו אין נזלת אבל אין לי חוש רח אוזניים סתומות השיעול נמשך וכלום לא יוצא. אולי יש לך איזה פתרון עבורי…. אני בת 60 אשמח לקבל את תשובתך.

08/05/2018

ציסטה במערך לסת ימני גודל 26 מ”מ

ביצעתי סי.טי. ויש לי התעבות רירית קונצרטית במערת הלסת שמאל, כמו כן ציסטה במערת לסת ימני בגודל 26 מ”מ,הרופא אמר שאי אפשר לעשות ניתוח בגלל אלרגיה של אבק, עץ זית, חיות, ואני לא יודעת מה לעשות כאבי ראש חזקים, קיבלתי מששאף לשלושה חודשים סטרואידים,נא תשובתך להמשך טיפול

10/03/2018

לחץ פוליפים במשך שנה

האם ניתן לטפל בלי ניתוח יש לי כבר מעל שנה אף סתום ולחץ בשני הנחירים..רופאים של מאוחדת וכללית זלזלו באופן הבדיקה לכן לא המשכתי

03/03/2018

כאבי סינוסיטיס אחרי שפעת שלא עוברים

שלום,
לפני חודש היתה לי שפעת שנמשכה כשבוע עם חום וחולשה. אחריה היה לי שבוע נוסף של שיעולים יבשים, וכשזה הסתיים היו לי יומיים הפוגה ואז התחילו כאבים עזים של סינוסיטיס (לחץ באיזור מצח, אף ושיניים, רק בצד שמאל של הפנים) וכן כאב גרון קל. המלצת רופא המשפחה היתה לתת לזה זמן ולחכות, ורק רשם לי כדורי קלרינס להפחתת הגודש. סבלתי מאד במהלך שבוע ימים, ומאז הכאבים הלכו ופחתו, אולם היום, לאחר שבוע נוסף עדיין יש לי כאבים עם דפוס מוזר. בבוקר אני קם נהדר, ואז בצהריים מתחיל כאב שמתגבר עד אחרי הצהריים, ונעלם עם ערב. חוץ מזה הרגשה כללית נפלאה, אין נזלת, אין כאב גרון אבל הכאבים האלה, אף שהם בעוצמה חלשה משמעותית למה שהיה בשבוע הראשון, עדיין מגיעים וזה לא נעים… האם זה עניין של זמן נוסף עד שיעלמו לגמרי, או שיש חשש שזו דלקת שלא טופלה באנטיביוטיקה? מדובר כבר בשבועיים מאז התחילו והיום עדיין קיימים אף שבעוצמה פחותה בהרבה.

27/11/2017

כאבים בעקבות עקירת שן 15

שלום רב,
עקרו לי את שן מס’ 15 ביום רביעי שעבר – לפני 6 ימים. בעקבות הופעת כאבים חדים, שיש להם עלית ומורדות, קיבלתי מוקיסיוויט פורטה – 3 פעמים ביום החל מיום ששי בצהרים למשך 7 ימים. עכשיו, 4 ימים אחרי התחלת הטיפול באנטיביוטיקה וכמעט שבוע אחרי העקירה, גלי הכאב עדיין חזקים ואפילו כשהם בשפל יש כאב מתמשך. הכאב מתמקד באיזור השן אבל מושך גם לכיוון האוזן, העיניים ובמיוחד האף. אוויר קר מכאיב במיוחד.

אודה על ייעוץ לגבי המשך טיפול.
בברכה,

26/11/2017

רגישות ודקירות באף בצד שמאל באף

עברתי טיפול שיניים לקראת השתלה . עדיין. הטיפול נמשך ובשבוע הזה אמורה להרכיב את השתלים
.יש לי דקירות באף השמאלי. האם לעצור?

19/11/2017

כאבי ראש נפיחות במצח מעל העניים

שלום רב,
אני בחור בן 40 סובל ממחלות רגע. מזה כשנה וחצי מתמודד עם כאבי ראש בלתי פוסקים מספר פעמים ביום תחושת לחץ בעין ונפיחות במצח בין העניים מעל האף. הייתי כמה וכמה פעמים אצל אף אוזן גרון בגלל שזה סימפטומים של סינוסים אבל אומרים שהכל בסדר לפי דעתי ורק לדעתי לא קיבלתי את הטיפול וההבחנה הנכונים ולכן אני נשאר כך סובל. אני חבר קופת חולים מכבי מה לדעתך המקצועית אני יכול לעשות זה ממש בלתי נסבל

19/11/2017

כאבי ראש נפיחות במצח מעל העניים

שלום רב,
אני בחור בן 40 סובל ממחלות רגע. מזה כשנה וחצי מתמודד עם כאבי ראש בלתי פוסקים מספר פעמים ביום תחושת לחץ בעניין ונפיחות במצח בין העניים מעל האף. הייתי כמה וכמה פעמים אצל אף אוזן גרון בגלל שזה סימפטומים של סינוסים אבל אומרים שהכל בסדר לפי דעתי ורק לדעתי לא קיבלתי את הטיפול וההבחנה הנכונים ולכן אני נשאר קח סובל. אני חבר קופת חולים מכבי מה לדעתך המקצועית אני יכול לעשות זה ממש בלתי נסבל

25/10/2017

סינוסיטיס כרוני

שלום לרופא,
יש לי ירידה עקבית דו צדדית בשמיעה ונזלת כרונית מאז שאני זוכר את עצמי. האם יכול להיות קשר בין הדברים? יצויין כי לאחרונה עשיתי הקטנת קונכיות וצנתור תעלות השמע.
תודה.

05/10/2017

דלקת עם כאבים חריפים שכל הזמן חוזרת

כל כחודשיים שלוש נוצר לי דלקת סינוס חריפה בצד שמאל של הראש, כמויות אדירות של כדורים משכחי כאבים ושתייה של אופטלגין נוזלי ללא הפסקה לא עוזרים
הכאב הוא בלתי נסבל
אינני יכולה להמשיך ככה
גם טיפולי אנטיביוטיקה כל חודשיים שלוש זה לא בריא בכלל
מה אפשר לעשות?? אני כבר לא יכולה עם הכאב

14/09/2017

סינוסיטיס

אני סובלת כבר מזה 10 ימים בסינוסיטיס במערות הלחיים. אני לוקחת כבר 8 ימים אוגמנטין 875 ללא שיפור משמהותי.
מה עלי לעשות כעת?

07/09/2017

גופים זרים דמויי מסמרי עץ ומחטי עץ דוקרניים

מלבד גופים זרים בכמיות רבות.ונוצרות
גם שקיות או שרוולים שאוגרים בתוכם
חלקי עצים.מפחיד נורא.אודה לכם אילו
תיידעו אותי ככל הניתן.תודה

05/09/2017

צילום מערות הפנים

בצילום חזה, צילום סינוסים/מערות הפנים – הכל היה תקין למעט: הצללה עם פלס נוזלי במערת הלסת הימנית.
לפני כשנה הייתי צריכה לעקור שן בינה בלסת ימנית תחתונה. קיבלתי אנטיביוטיקה אבל העיקר לא נעשה ומדי פעם המקום רגיש וזה עובר עם שטיפה של מי מלח
לפני קרוב לשלושה שבועה התקררתי – כאב גרון, נזלת חזקה שניגרת כמו מים מצד ימין, ושיעול חזק ביותר.
“רק לפני 3 ימים קיבלתי סוף סוף אניטיביוטיקה – רוליד”. לציין אני רגישה לפניצילין.
אין שינוי בנזלת וכן בשיעול שהוא חריף ביותר. כל איזור החזה כבר כואב לי כתוצאה מהשיעול החריף.
מה עלי לעשות? תודה ציפי

22/08/2017

שאלה חשובה

מהו הטיפול המיידי לסינוסיטיס?
א. טיפות אף.
ב. שטיפות וטיפות אף.
ג. אנטיביוטיקה.
ד. תכשירים מורידי בצקת

17/08/2017

מחפש שותף

יש לי שמן העשוי משמן זית דבש ופרופוליס שעל ידי מריכה חיצונית הוא מוריד תוך כמה דקות את הכאבים ראש אוזניים ועוד סוגי כאבים יש לי ניסיון של שנתיים
אני מחפש שותף רופה שייכח יבדוק ויריץ
יעקב 0544296645

31/07/2017

פענוח בדיקת מערות אף סינוסיטיס

ראשית מהי סינוסיטיס אקיוטית?
מה התוצאה אומרת ?
“הצללות חלקיות של שני סינוסים מקסילריים הודגם פלס אוויר הוזל בסינוס מקסילרי הימני”
לסיכום סינוסיטיס אקוטית.
ב) אם לא מטפלים בזה מה הסיכון שיכול לקרות ?

20/07/2017

הרדמות קלה מעל הלסת העליונה

אני בת 30 סובלת באופן כרוני מנזלת כבר שנים רבות, משתמשת באופן קבוע באוטריווין להקלה בגודש האף (תלוי בתקופות עכשיו כשאני בהריון שבוע 20 אני צריכה את זה כמעט על בסיס יומיומי) יש תקופות קצרות במשך השנה שקצת יותר קל אבל לרוב לא, בימים האחרונים התחלתי להרגיש קצת הרדמות מעל הלסת האם יכול להיות קשור? או תופעה של שימוש באוטריווין בתקופה כל כך ממושכת. (אציין גם כי לפני שבועיים היו לי רעידות בעפעף התחתון של העין).
אודה לכם מאוד על תשובה כי זה מאוד מלחיץ אותי

22/03/2017

לחץ באוזניים וחום הגוף עולה

אני בת 43, לאחרונה מידי פעם עולה לי חום הגוף פתאום ובימים האחרונים יש לי לחץ באוזניים עד כדי כך שאני לא שומעת טוב, שומעת חלש, לא ברור, מה זה? מה עובר עלי” האם אני צריכה לעשות בדיקות כלשהן? תודה רבה

15/03/2017

כאב באף ובעיניים

יש לי כאב פתאומי בנחיר השמאלי וגם בעין השמאלית וזה כאב לא פוסק

04/02/2017

אלרגיה וגודש בעף עקב כך נידודי שינה

יש לי אלרגיה לאבק הבית עקב כך אני לוקח מיזולןכל לילה אבל גודש מי אחורי העף לא נעלם ו לא נותן לי להירדם בלילה , למורות שאני שותף את העף במי מלח ואחרי שאני נירדם בקושי אני יושן 4 שעות ומתעורר עם עף סתום ו מתקשה להירדם עוד פע ם מה עושים?

08/12/2016

דם מהסינוסים

שלום רב,
אני צולל במקצועי ולפני 3 ימים לאחר צלילות מרובות באותו היום יצאה לי ליחח מלאה בדם. נתתי לעצמי יום מנוחה מכיוון שחשבתי שמדובר בהשוואת לחצים חזקה. היום לאחר צלילה אחת התופעה חזרה על עצמה. האם אני צריך ללכת לבדיקה? או שהתופעה יכולה לעבור על ידי טיפולים טבעיים?

06/11/2016

שילוב תרסיס קורטיזון יחד עם אנטיהיסטמינים לטיפול ממושך בבצקת אלרגית

שלום רב. אני סובל שנים רבות מירידה בחוש הריח והטעם על רקע אלרגי.
שימוש בתרסיסים סטרואידים למשך כחודשיים נתן שיפור חלקי מועט.
הזרקה חד פעמית של דיפרוספאן 2CC נתן הטבה כמעט מלאה לפרק זמן של מספר שבועות.
חל שיפור נוסף לאחר תוספת כדור ממשפחת אנטיהיסטמינים.
בבדיקת סיב אופטי לא נמצאו פוליפים או כאב בנקוש הסינוסים. נמצאו קונכות חוורות.
1. האם ישנו כאן צורך בבדיקת C.T ?
2.האם לאחר כחודשיים שימוש בתרסיס סטרואידי לאף ניתן להרגיש את מלוא השפעת התרסיס או שלוקח כ-4 חודשים כדי לבחון את השיפור?
3. האם ניתן לקחת רצוף במשך כחצי שנה כדורי אנטיהסטמינים כמו היסטזין? זה די מסייע לי להחזרת חוש הריח בשילוב עם תרסיס אבאמיס ואינני רוצה לבצע ניתוח FESS.

06/11/2016

כאב קצר מאוד באזור ארובת העין

שלום רב, לפני כשלושה שבועות שמתי לב שכאשר אני מרימה את המבט למעלה, של עין שמאל, עובר לי כאב קצר מאוד, במשך פחות משנייה, באזור העליון של ארובת העין- עין שמאל. זה לא קורה בכל פעם שאני מרימה את המבט, אלא רק לפעמים. זה קורה רק כאשר אני מרימה ספונטנית את מבט העין למעלה, ולא קורה כאשר אני עושה ניסיון יזום להרים את המבט, כדי לוודא אם ארגיש שוב את הכאב. בתקופה הזו אני גם מרגישה לפעמים כאבי ראש : לפעמים בצד שמאל לכיוון המרכז, לפעמים במרכז הראש, ולפעמים כאב כללי בראש. ניסיתי מספר פעמים לקחת כדור אקמול אחד וכאב הראש עבר אחרי זמן קצר מאד.
התופעה הנ”ל עברה וכעבור מספר ימים חזרה שוב.
עליי לציין שאני גם סובלת מנזלת אלרגית, לא בכל ימות השנה. בתקופה זו ששמתי לב לכאב באזור ארובת העין עם הרמת המבט – יש לי צורך מוגבר יותר לקנח את הנחיר השמאלי. כמו כן הנני סובלת מטיניטוס.
אני בת 65.
רופא יקר, אשמח לדעת מה הסיבה למה שתיארתי לך. בתודה.

01/11/2016

תוצאות MRI סינוסים

שלום רב,
מזה 4 חודשים סובל בני מנזלת אחורית לחה ושיעול.
בתחילה טופל בנוגדי אלרגיה- שלא סייעו. לאחר מכן אובחן עם סינוסיטיס- טופל בדלאצין 10 ימים שהעביר את המחלה אבל כעבור שבועיים הכל חזר.
בבדיקת MRI- נמצא עבוי רירית קשה לובולרי פוליפואידלי בסינוסים מקסילרים משני צדדים, תאי האתמואיד משני צדדים. וostimeatal unit- מוצרים משני הצדדים.
רוצה לדעת האם יש אפשרות לטפל בו ללא התערבות כרורגית? ואם כן האם מספיק לבצע שטיפת סינוסים? או רק הרחבה של המעברים בגשר האף?
מה עושים?
תודה

31/10/2016

תחושת לחץ באזניים ובראש לאחר סינוסיטיס

מזה כחודשיים סובלת מכאבים באוזן שהתפתחו לסינוסיטיס. טופלתי באנטיביוטיקה וככל הנראה הדלקת חלפה והנוזלים התייבשו. האוזן עדיין סתומה לעיתים לכמה שעות לעיתים לימים שלמים, בנוסף תחושה מוזרה של ״הד״ בתוך הראש שמורגש כמעט בכל פעולה הכי פשוטה כמו לאסוף את השיער או לאכול או ללכת. לפעמים מופיע לחץ באוזן ותחושת נימול בפנים. כרגע מקבלת פרנדיזון למספר ימים אבל התחושה עדיין קיימת.
האם ההד זאת תחושה נורמלית? וכמה זמן לוקח לאוזן סתומה להיפתח? (עושה גם מי מלח לאף 3 פעמים ביום כבר שבועיים. בקינוח האוזניים נפתחות ונסתמות שוב בחזרה)

09/10/2016

ליחהנזלת אחורית בגרון

היי אני סובלת חודשיים וחצי מליחה ונזלת אחורית בגרון (כמו גודש בגרון) הייתי אצל רופא אא”ג והוא נתן לי אנטיביוטקה למשך שבוע(כנראה דלקת בסינוסים) האנטיביוטיקה לא עזרה לי וחזרתי לרופא (אא”ג) הוא שלח אותי לצילום סינוסים ובצילום יצא שאין לי כלום. האם זאת בעיה אחרת והאם יש לה פתרון? אשמח מאוד לתשובה תודה מראש

23/08/2016

שורש שן שחדר לסינוס

היום עברתי עקירה כירורגית של שן מספר 27 וכנראה השורש חדר לסינוס , הצילום שנעשה לי לאחר מכן אינו חד משמעי , הוזמנתי להוצאת תפרים ולא הוסברו לי משמעויות העניין למעט סינוסיטיס ,אשמח לקבל הסבר לגבי הסיכונים ואופן הטיפול ) אם אכן ארעה תקלה כזאת

07/08/2016

איך קורה ששתל עולה לסינוזתוס?

איך קורה ששתל עולה לסינוזתוס?

29/07/2016

טשטוש ראיה כאבי ראש ריריות תפוחות באף

שנים הנני בעלת ערפול ראיה בשתי העיניים לאחרונה החמרה לכאבי ראש פרונטאלים.
נבדקתי ונמצא ריריות תפוחות באף
לרב דימום מהחניכים למרות ששומרת על הגיינה
מרגישה סתימה וחסימה בחלק העליון של האף
לא נשמעת מצוננת
בעלת דום נשימה בנוני
מה מומלץ להמשך טיפןל? ביקור במרפאה?
בדיקות לפני ביקור?

22/07/2016

ניתוח סינוס אדסקופי

האים מותר לרסס אבאמיס לאחר ניתוח סינוס חודש אחרי

04/07/2016

כאבים בגשר האף

שלום, מדיי תקופה חוזרים לי כאבים בגשר האף, בשנה שעברה שהיה לי אותו הכאב נבדקתי אצל רופא עיניים, רופא אף אוזן גרון ואצל נירולוג כולל בדיקת ct, לא היו ממצאים מיוחדים וכל הבדיקות יצאו טוב. לאחר תקופה (הכאב חלף הכאב ליווה אותי בערך חודשיים – בקיץ) ועכשיו חזר הכאב (שוב פעם בקיץ)
שמתי לב שהכאב חד יותר כאשר אני נמצאת במזגן, כאשר אני יותר עייפה ובנוסף אור חזק מפריע לי.
אני כן מצוננת, אבל אין לי גודש באף.
מה לדעתכם יכול להיות מקור הכאב? לאיזה מומחים אני צריכה לפנות עם הבעיה?
הכאב ממש מפריע לי למהלך יום תקין

27/06/2016

סחרחורות כתוצאה מלחץ באף ובעיניים

בתקופה האחרונה יש לי לחץ באזור האף בעצם ובעיניים דבר זה גורם לי לסחרחורות ולחצים נפשיים זה די מפחיד אותי האם זה קשור ל סינוסיטיס?

27/06/2016

סחרחורות כתוצאה מלחץ באף ובעיניים

בתקופה האחרונה יש לי לחץ באזור האף בעצם ובעיניים דבר זה גורם לי לסחרחורות ולחצים נפשיים זה די מפחיד אותי האם זה קשור ל סינוסיטיס?

03/06/2016

סינוסיטיס ללא נזלת

האם סינוסיטיס יכול להיגרם גם ללא הופעת נזלת?
הייתי חולה לפני כ3 שבועות, הגודש באף עבר וחזרתי לתפקוד רגיל, לפני יומיים התחילו לי כאבי ראש, הכאב מתמקד מעל העיניים קרוב לאף ומורגש יותר בצד ימין. אדגיש כי אין לי נזלת כלל ושנראה שהכאב מתחזק בשעות הערב. האם הכאבים יכולים להיות סינוסיטיס או שמשהו אחר גורם להם?

30/04/2016

סינוסיטיס

שלום רב,
אני בהריון בשבוע 30, כבר מעל שבוע שאני סובלת מסינוסיטיס. תמיסות מי מלח וקומפרסים אינם מקלים על המצב וביומיים האחרונים אני סובלת מכאבי ראש בלתי פוסקים, כאבי עיניים ושיניים. יש לי אנטיביוטיקה מסוג זינט- האם מותר לקחת? האם יכול לעזור?
תודה מראש,
חן

15/04/2016

סינוסיטיס וקלארינז

מאז שאני מכירה את עצמי, כל פעם שאני קצת מצטננת, בעיקר בתקופות מעבר שהנזלת יורדת כמו מים, לאחר כמה ימי צינון הופכת הנזלת למוגלתית מאד ויחד איתב מגיעה ליחה מוגלתית וכאבי סינוסים.. בד”כ אני מתעצלת ללכת לרופא כי תמיד נותנת לזה צאנס להבריא מעצמו ובסוף מגיעה לרופא שנותן לי אנטיביוטיקה….
ככה זה כמה וכמה פעמים בשנה.

א. האם ניתן לעשות טיפול שימנע לגמרי את הסינוסיטיס?
ב. אני כרגע בתקופה של אחרי צינון עם תחילה של כאבי סינוסים קלים, הייתי אצל רופא שלא בדק ורק שמע את תלונתי וקבע שאני צריכה לעשות טסט של אלרגיה ונתן קלארינז (כנראה כי אני מניקה)
נטלתי כדור אחד היום בערב ומאז אני מרגישה על הפנים… כאבים בשרירים, בגרון ומן חוסר מנוחה בלבול כזה..
כמובן שאפסיק לקחת את הכדורים בזה הרגע אבל כמה אפשר לקחת אנטיביוטיקה לסינוסיטיס????

29/03/2016

חשד לסינוסיטיס

שלום,
יש לי כאבים חזקים בשיניים התוחנות בלסת העליונה (צד שמאל). הכאב החזק צץ למשך חצי דקה כל שעה-שעתיים. ביקרתי היום ברפואת שיניים דחופה הכולל צילום שיניים ולא מצאו כלום בצילום. רופא השיניים חושד בסינוסיטיס אך לא הייתי חולה כלל וכלל ולא סבלתי משום נזלת או כאב גרון. מה עושים?
תודה מראש.

10/03/2016

יישור שיניים כשיש שן בינה צמודה לסינוס

שלום,
אני בת 30 ועוברת יישור שיניים. יש לי שן בינה (אחרונה, עקרתי את האחרות) אשר כלואה בצמוד לסינוס.
מאחר ויש לי היסטוריה של סינוסיטיס, רופא השיניים המליץ שלא לעקור את השן בכדי לא לפגוע בסינוס.
אני סובלת כעת מסינוסיטיס (פעם שניה תוך חודשיים) ותוהה האם יישור השיניים גורם ללחץ על השן כלואה כך שנוצר הסינוסיטיס? הפרשת הנזלת המוגלתית היא מהנחיר בצד של השן הכלואה.
חשוב לציין שרופא האא”ג אמר שאני צריכה לעבור ניתוח להסרת פוליפים מוגדלים באף.
האם ייתכן ואצטרך לעבור עקירה בנוסף להסרת הפוליפים?
איך יוצרים שיתוף פעולה בין רוםאים מתחומים שונים?

04/03/2016

CT

שלום
בעקבות לחץ באיזור הסינוסים בצד שמאל כבר מספר חודשים ביצעתי צילום סינוסים.
במסגרת הבדיקה עלה כי סינוסים פרונטלים מאווררים, רירית מעובה בסינוס מקסילרי ימין וסינוס מקסילרי מוצל משמאל.
רציתי לדעת מה משעות הבדיקה ולאיזה רופא עלי לפנות
תודה

02/03/2016

דימום קל + הרדמות צד שמאל של הפנים לאחר ניתוח

בעלי בן 37 עבר ניתוח fess לפני שבועיים , הכל היה בסדר מלבד כאבי ראש וקרישי דם , בעלי אתמול היה ביום צילומים של הרצאות וחזר עם כאבי ראש הבוקר , הבוקר היה לו קצת דימום מהאף בהיר וכרגע יש לו הרדמות חלקית של צד שמאל של הפנים

02/03/2016

דימום קל + הרדמות צד שמאל של הפנים לאחר ניתוח

בעלי בן 37 עבר ניתוח fess לפני שבועיים , הכל היה בסדר מלבד כאבי ראש וקרישי דם , בעלי אתמול היה ביום צילומים של הרצאות וחזר עם כאבי ראש הבוקר , הבוקר היה לו קצת דימום מהאף בהיר וכרגע יש לו הרדמות חלקית של צד שמאל של הפנים

20/02/2016

סינוסיטים בעקבות הרמת סינוס והשתלת שני שתלים

מיד עם ביצוע הרמת הסינוס וההשתלה התפתח זיהום בכל הסינוסים באותו צד. טיפול אנטיביוטי של מספר שבועות לא עזר. בינתיים, עברתי התקף לב וצנתור ובשל השימוש במדללי דם (אספירין ו- EFFIENT) נדחה ניתוח FESS (+יישור מחיצה). כפתרון זמני מוצע לי לעבור טיפול IV באנטיביוטיקה וניסיון שטיפה (אולי יפתור את הבעיה קבוע?). הבנתי שכרוך גם בזריקת הרדמה ואפשרות דימום.

18/02/2016

פענוח צילום

מה זה אומר הצללה שלמה במערת הלסת מימן ?

12/02/2016

יש לי כנראה בעיה עם הסינוס שליד העיין

אני מרגיש לחץ כל הזמן בעין ימין בצד הקרוב לאף
אשר אני ישן הנחיר של צד חמין תמיד ניסתם , יש לי גם ליחה קבועה דרך גרון
מה לעשות

12/02/2016

סינוסיטיס ודלקת חניכיים

אני חולה בדלקת סינוסיטיס, משתעלת נזלת, גרון כואב נזלת, בנוסף כואבים לי מאוד ההחניכיים והלסת במיוחד העליונה. האם יש קשר בין הסינוסיטיס לדלקת חניכיים, קבלתי מרופאת משפחה אוגמנטין, האם בכל זאת ללכת גם לרופא שיניים, יש לי כאבים תופת ואני לא מצליחה לישון .

01/02/2016

סינוסיטיס

יש לי כאבים באזור האמצע של המצח ראש קשה עייפות קם עצבני כאבי גם בכבד הרבה ליחות הייתי אצל רופא ואמרתי לו שיש לי סינוסיטיס עשיתי צילום והוא אמר לי שבצילום אין לי כלום

21/01/2016

סינוסיטיס שלא עובר

שלום
מזה שבועיים אני סובלת מסינוסיטיס שלא נגמר. אחרי שהתחיל כאב ראש חד בצד ימין בשילוב נזלת ושיעול יבש עם ליחה זיהיתי שזה סינוסיטיס כי היה לי בעבר והלכתי לרופא. הוא נתן לי סינופד ואמר שזה יספיק. אחרי מספר ימים הכאב החריף, התעלפתי בבוקר ולקחו אותי לטרם שם נתנו לי אמוקסיפן 3 פעמים ביום. אחרי שסיימתי לשתות אותם בשילוב סינופד הכאב עדיין לא חלף. הרופא נתן לי אוגמנטין והשנייה לצילום מערות הפנים. בצילום נראה עיבוי רירית בסינוס המקסילרי הימני ועכירות בסינוסים הפרונטלים משני הצדדים. רופא אף אוזן גרון נתן לי מרשם קלארינז. אני אובדת עצות לגבי מה לעשות. כמות כל כך גדולה של אנטיביוטיקה משפיעה לרעה על הכבד ומצד שני עדיין כואב הראש. עצה?

18/01/2016

שאלה לגבי סינוסיטיס

אני חולה מזה שלושה שבועות אם לא יותר בסינוסיטיס ככל הנראה (היו כמה ימים של הפוגה)
מיום חמישי האחרון אני מטופלת באנטיביוטיקה מסוג זינאט (הינני אלרגית למשפחת הפניצילינים) + תרסיס אף אוטריוין
אינני מרגישה שיפור משמעותי במצבי, יש לי המון ליחה עדיין ונזלת ושיעול מידי פעם והכי גרוע כואב לי הראש ושום כדור אינו עוזר, בנוסף אני מרגישה חולשה ועייפות קיצוניים למדי
אני מקפידה להשתמש בתרסיס כפי שקראתי בעלון ואת האנטיביוטיקה לוקחת בדיוק באותן שעות ותמיד אוכלת לפני
האם הגיוני שהאנטיביוטיקה עדיין לא השפיעה למרות שכבר עברו 5 ימים ובפעם האחרונה שהיה לי סינוסיטיס אחרי יום יומיים עם אותה אנטיביוטיקה הרגשתי יותר טוב, או שמא יכול להיות שאין לי סינוסיטיס בכלל?

22/12/2015

סינוסיטיס בהריון

שלום לכם, אני בת 27, היריון ראשון, שבוע 7, וכבר יומיים עם אף סתום, הפרשות מהאף שיוצאות בלוע (POST NASAL DRIP), כאבי ראש ועיניים, כמו כן ההפרשה שיוצאת מהאף היא מוגלתית עם שרידי דם. מה צריך לעשות, רופא אחד אמר להתחיל טיפול אנטיביוטי בזינאט, השני אמר שזה יכול להיות סתם נזלת ואין צורך לטפל.

19/12/2015

ניתוח לא מוצלח להוצאת שתל מהסינוט

בניתוח לא מוצלח שנעשה מהפה להוצאת שתל שנדד לסינוס נותרתי עם הפרשות אחוריות אל הגרון …
בנוסף חדירת נוזלים חופשית מהאף אל ההגרון כשמכניס ראש למים … שאלתי מה קרה ..איך אפשר לתקן את המצב ..אני רוצה לציין שאין מעבר או פיסטולה בין חלל הסינוס לפה ..השתל לא הוצא מהסינוס

11/12/2015

סינוסיטיס או בעיה חמורה?

מזה כשנה יש לי כאבי גרון, גרון נפוח ללא מוגלה אבל תמיד נפוח ואדום, שקדים נפוחים ואדומים ולפעמים נקודות לבנות דבר שמקשה בבליעה. במשטח גרון אין חיידקים. לציין כי יש לי בלוטת לימפה נפוחה בגודל 3 ס”מ בצד שמאל של הצוואר מתחת לאוזן שמאל שתקועה שם כבר שנה ומציקה – מושכת את הצוואר הראש והאוזן למעלה כאילו מישהו מושך לי תמידית בקוקו בשיער כלפי מעלה. הרופאים נתנו לא אנטיביוטיקות שלא עזרו וכל מיני משכחי כאבים שלא עזרו. עשיתי MRI ושם גילו עיבוי דלקתי של תאים אטמואידלים, גם של סינוס מקסילרי ושל סינוס היתד. אין אני מבינה מה הקשר בין בעיית הגרון לממצא. רוצה לציין כי 24 שעות ביממה אני מרגישה לחץ כבד על האוזן השמאלית, מאחוריה ובצוואר שמאלי מתחת לאוזן. אף אוזן גרון בדק ואמר שאין דלקת או בעיה באוזניים, בעיה בלעיסה אין אולי תעזור לי לפענח את התעלומה? הצוואר מציק והגרון כואב גיל 46

07/12/2015

סינוסיטיס ותסמינים מוזרים

שלום. לפני כשנתיים עברתי ניתוח בסינוסים שבמהלכו התברר שהייתה קיימת ציסטה קטנה בסינוס הספנואידלי השמאלי. הניתוח עבר בהצלחה ועד לפני כשבוע הכל היה תקין.
לפני כשבוע החלו כאבי ראש חזקים באיזור המצח, הקודקוד וצד שמאל של הפנים, בחילות חזקות ממש על סף הקאה, לחצים באיזורים הנ”ל בראש, תחושה מוזרה מאוד באזור המצח, הפנים והעורף כמו לאחר אכילה של משהו חמוץ שמרגישים שעומדים להזיע אך ההזעה לא מתחילה, צמרמורות ברגליים ולאורך עמוד השדרה שמלוות בעור “ברווז” כמעט בכל הגוף.
הייתי אצל רופא שניתח אותי ואחרי הבדיקה נאמר לי שמדובר בסינוסיטיס בלבד ונתן לי טיפול באוגמנטין.
אם מדובר בסינוסיטיס, מדוע קיימים תסמינים כאלה כמו שציינתי? האם קיימת אפשרות שמדובר במשהו אחר? התסמינים מחמירים ואני ממש אובדת עצות…

24/11/2015

סינוסיטיס בהריון

שלום
אני בהריון בשבוע ה 20 להריון ויש לי סינוסיטיס כבר שבועיים עם כל הסימפטומים כאבי ראש כאב בגבה השמאלית כאב בחניכיים שהשתפר מרוד ונחיר שמאל שאני לא נושמת ממנו כבר שבועיים… אני לוקחת אנטיביויטקה ציפוויט 500 כי יש לי חיידק בשתן וקיבלתי עכשיו אוגמנטין מהרופאה…השאלה היא האם ישנה אפשרות שהסינוסים יפתחו ללא התערבות? כלומר בלי תרופה?

22/11/2015

סובלת 4 שנים מבינות ממש מנט

לאחרונה נאמר לי שיש לי פוליפים באף וקבלתי זריקת סטרואיד אני עושה 3 פעמים ביום שטיפות עם מעט מלח וזה עוזר אבל אחרי 3 שבועות אני עדיין עם נזלת וליחה.

15/11/2015

מה זה?

שלום. אני בן 18 עשיתי בדיקת סיטי לפני כמעט שבוע ומחר התוצאות אבל יש לי בעיה שאני חווה כבר שנה וחצי כמעט של חוסר ריכוז מתמשך שמלווה בכובד בראש ותחושת עירפול מפריע לי נורא למצא את עצמי אני מתאמץ נורא להתרכז ולהתמיד בדרך שלי כרגע וגם בהכנה לצבא אני חוויתי החמרה בהרגשה הזו מלפני 4 חודשים ומצורף לזה גם בעיה בראיה אני לא מספיק ליקלוט דברים שרצים לי מול העניים למשל ליראות טלוויזיה אני מפספס הרבה קטעי אקשן שהעיין שלי לא קולטת והם פשוט נהיים מטושטשים עד שהקצב של הסרט נהיה רגיל וכשאני בא לאחים שלי ואומר להם רגע זה לא היה מהיר מדיי אז הם אומרים שלא אני מאוד מתבאס שאני חווה את זה ושנה הסתרתי את זה מכולם ועד לפני 5 4 חודשים אף אחד לא ידע שידרתי לבחוץ שהכל בסדר אבל בפנים זה לא!! בבקשה אבקש תשובה לזה

31/10/2015

אל

שלום..אני רוצה להתייעץ בקשר לצילום מערות האף: בשתי הסינוסים יש הצללה. מה זה אומר? אגב אני סובלת מאלרגיה כבר המון שנים(לפני כ-5שנים עשיתי צילום סיטי והתוצאה הייתהעיבוי. מה הצילום אומר היום?

11/10/2015

לחץ באוזנים

שלום שמי אורי וכטל בן 42 בריא.
יש לי לחץ באוזנים תקופה של מעל שנתיים .
נבדקתי עי אאג שלא גילה כלום.
את הלחץ אני פותר עיי מיצמוץ בעניים.
אבל זה מציק לי מאוד.
האם יש דרך טיפול ?

04/10/2015

סינוסיטיס ואוזניים

מזה כחודש וחצי אני סובל מהתופעות הרגילות של הסינוסיטיס שמלוות בלחץ קל באוזניים . בנוסף הופיעו לי טינטונים. עליי לציין שעברתי תופעה כזאת כבר לפני כמה שנים וזה חלף. האם יש קשר בין כל הדברים שציינתי ? תודה

01/10/2015

בתי בת 15

שלום ,
הבת שלי בת ה 15 כבר 4 ימים חולה.
היא עם אף סתום, מתעטשת , משתעלת , יש לה כאבי ראש ( היא טוענת שהם כואבים כלכך שהיא יכולה לעבד שיווי משקל.)
נתתי לי אנטוביוטיקה ודקסמול פעמים ביום וכלום שום דבר לא עוזר .
מה זה כבר יכול להיות??

30/09/2015

ממצאי בדיקת CT מערות הפנים

שלום רב,
הנני סובל לאחרונה מהתקפי סינוסיטיס והופנתי לבדיקת CT להלן תוצאותיה:
קיימת סטייה קלה של מחיצת האף לצד ימין , עם עיבוי רירית המחיצה
מלאות קלה פוליפואידית בתאי האטמואיד
עיבוי רירית פולפואידי בסינוס הפרונטלי מימין
סינוס פרונטלי שמאלי תקין
סינוסים ספנואידלים שמורים
הנאזופרינקס שמור
עיבוי רירית פוליפואידי מקסילרי בילטרלי
מצב לאחר ניתוח FESS מימין
ה- OMC השמאלי הודגם חסום
קונכות האף מעט מעובות
אודה להסבר על הממצאים

30/08/2015

קשר בין סינוסיטיס להפרשה באוזן

אני סובל מסינוסיטיס כרונית מזה הרבה שנים ולא מצליח להתפטר ממנה, לאחר אנטיביוטיקה מספר פעמים ,מזה כשלושה חודשים יש לי הפרשה חומה מהאוזן ימנית ,שגם לא מסתיימת לאחר טיפולים שונים ( טיפולים טיפות נגד פקקים ) ולאחרונה גילו לי גם פוליפ באף שאני מטפל בו ע”י סטרואידים במשאף (ספריי ), בנוסף יש לי מידי פעם גם כאבי ראש בצד האוזן המפרישה לכלוך חום. מה עליי לעשות ואם יש קשר לכל התופעות הנ”ל ? תודה רבה וממתין לתשובתך

25/08/2015

חולשה וכאבים

אני כבר יומיים עם חולשה כאבים של גרון ואוזן לפעמיים עם כאבי בטן לכמה שניות ואני לא מצליחה לקום מהמיטה ויש לי חום גבוהה מה לעשות?

20/08/2015

הצללה שלמה של סינוס מקסילרי מצד שמאל

אני בת 61. פניתי לבדיקת CT לאחר שזיהיתי כי ישנו מעין שקע בגולגולת. אני חושבת שלמעשה נמצא שם במשך תקופה ארוכה, אך אינני בטוחה. אני חשה בטוב ללא סימפטומים כלשהם.
מהבדיקה עלה כי אין ממצא פתולוגי, אך צויינה הצללה שלמה של סינוס מקסילרי מצד שמאל. מה משמעות הדבר? מה מומלץ לעשות הלאה?
תודה

01/08/2015

טנטון חזק אחרי התעוררות משינה

אני סובל מזה שנה וחצי מטנטון באוזן שמאל , ובחודשים האחרונים בגודש שבא והולך בצד השמאלי של הפנים.
ביצעתי מספר בדיקות כולל MRI. הרופא איבחן דלקת בסינוסים ואני נמצא שבוע לאחר תחילת טיפול אנטיביוטי של זינט, בשילוב תרופה לטיפול בגודש.

אני חש בשיפור מסוים (אין גודש) אבל הטינטון מאוד התחזק, ובדגש כשאני מתעורר משינה (בהמשך היום נחלש ודועך כמעט לחלוטין).
בנוסף, אחרי שאני מתעורר למשך מספר שעות משתחררת ליחה בצד שמאל של הפה.

אני מתחיל להיות קצת מותש מכל הסיפור וחושש שאולי הבעיה היא במקום אחר… או שאולי לא פתירה האם יתכן?

31/07/2015

מנוזלת

אני כבר יותר משבוע מצוננת עם כאביי ראש ושיניים וחום שעולה ויורד עיניים דומעות מה הטיפול בשביל זה?

31/07/2015

מנוזלת

אני כבר יותר משבוע מצוננת עם כאביי ראש ושיניים וחום שעולה ויורד עיניים דומעות מה הטיפול בשביל זה?

עמוד 1 מתוך 212

שאלות נוספות בנושא: סינוסיטיס – Sinusitis

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים